Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Facebook, Eski Gönderilerinizi Silmenin Yeni Yolunu Açıkladı

0 10

Çevre medya devi Facebook, yıllardır sahip olduğunuz ve kullandığınız toplumsal medya hesabınızdaki eski ve gereksiz paylaşımlarınızı silmenizi sağlayacak 'Gönderileri Yönet' isimli yeni özelliğini duyurdu. Bugünden itibaren kullanıcılara açılacak olan özelliğinin herkes için canlı olma durumu birkaç hafta sürebilir.  

Hepimiz biliyoruz ki okuldan mezun olup iş aramaya başladığımızda ya da eski bir münasebetimiz bittiğinde o devirlerdeki anılarımıza yönelik paylaşımlar silmek düzgün olabiliyor. İşte Facebook da bunu bizim için daha kolay bir hâle getirerek bugünkü bizi daha güzel yansıtmamızı sağlamak istiyor.  

Eski gönderileri silmek artık çok kolay:

Bildiğiniz üzere kullanıcılar daha evvelki paylaşımlarını büsbütün silmek istediklerinde üçüncü parti tatbik ya da sitelere başvurmak zorundaydı ancak 'Gönderileri Yönet' isimli bu yeni özellik ile eski tarihli gönderilerinizi etiketlenenlerin isimleri, içeriğin çeşidi ve tarihine nazaran filtreleyebilirsiniz. Sunulan bu yeni araç sayesinde profilinizde yıllar geçtikçe biriken paylaşım yığınını basitçe temizleyebilirsiniz.  

Tabii bu bahiste telaşlı olan kullanıcılar da var zira kimi kullanıcılar içerikleri kalıcı olarak silmek konusuna pek sıcak bakmıyor. Çevre medya devi Facebook’un bunun için de bir tahlili var. İsteyen kullanıcılar, içerikleri tam olarak silmek alanına tıpkı Instagram’da olduğu üzere arşivleyebilecekler. İçeriklerinizi silerseniz, silinen gönderilerin tamamı 30 gün sonra kalıcı olarak ulaşılamaz hâle gelecektir. İsterseniz bunları elle çabucak silebileceğinizi de belirtelim.  

ABD merkezli çevre medya devi Facebook, her ne kadar bunu yapma konusunda geç kalsa da ahir kullanıcılarına bu hususla ilgili bir tahlil sundu. Buna ek olarak firma, evvelden son aşama karmaşık olan saklılık denetimlerini istemeyerek de olsa daha kolay ve kullanışlı hâle getirdi. Böylece kullanıcılar, daha evvel ferdî olgularının güvenliği konusunda duydukları tasalarını bir nebze de olsa azaltabilir. Siz de Facebook kullanıyorsanız malûm aralıklarla eski gönderilerinizi denetim etmenizi ve gerekenleri silmenizi tavsiye ederiz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.