Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Facebook Workplace’e Görüntü Konferans Özelliği Geldi

0 24

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan karantina tedbirleri, Zoom, Skype ve Microsoft Team üzere görüntü konferans pratiklerine olan ilgiyi muazzam bir biçimde artırdı. Bugünlerde hem iş hem de toplumsallaşmak için bu tatbikleri kullanıyoruz. Öbür pratiklerin tanınan özelliklerini kendi platformuna entegre etmekten büyük keyif alan Facebook, Messenger Rooms ismindeki görüntü konferans hizmetini geçtiğimiz hafta içinde tasarrufa sunmuştu.

Başka bir tatbike sahip olmayan Rooms, şimdilik sırf Messenger platformu üzerinden kullanılabiliyor, ama kelam konusu hizmete yakın vakitte WhatsApp ve Instagram’dan da ulaşılabilecek. Medya konferans özelliği ile ilgili atılımlarına devam eden çevre medya devi, Workplace kullanıcılarını sevindirecek değerli bir adım daha attı.

Workplace'e gelen görüntü konferans özelliği, 50 insana kadar manzaralı sohbet imkanı tanıyor

Facebook, yerküre genelinde 5 milyon kullanıcıya ulaşan kurumsal odaklı içtimaî ağ platformu Workplace için manzaralı sohbet özelliğini duyurdu. Messenger Rooms üzere, Workplace Rooms da 50 bireye kadar manzaralı sohbet imkanı tanıyan sanal bir içtima odası sağlıyor. Devir haddi olmadan gerçekleştirilebilen görüntü konferans görüşmelerine Workplace hesabı olmayan şahıslar dahi katılabiliyor.

Facebook’un Workplace için sunduğu bir öbür yenilik olan Live Producer ise ekran paylaşımı, anketler ve daha ziyadesi ile birlikte, bir mobil cihazdan yahut bilgisayardan canlı yayın yapılmasına müsaade veriyor. Platform ayrıyeten işitme engelli yahut farklı lisanlarda konuşan kullanıcılar için canlı altyazı ve çeviri hizmeti de sağlayacak. Facebook, tüm bu özelliklerin haziran ayında yayınlanacağını ve aralık ayına kadar tüm kullanıcılar için fiyatsız olarak sunulacağını açıkladı.

Hengam haddi olmadan gerçekleştirilebilen görüntü konferans görüşmelerine Workplace hesabı olmayan bireyler de katılabiliyor

Workplace'te üç farklı fiyatlandırma seçeneği bulunuyor: Essential, Advanced ve Enterprise. Essential versiyonu büsbütün ücretsizken, Advanced ise faal kullanıcı başına 4 dolarlık bir ecre sahip. Enterprise seçeneğini tercih eden şirketler ise her çalışanı başına aylık 8 dolar ödüyor. Ek olarak, Workplace Advanced’in kar hedefi gütmeyen kuruluşların ve eğitim kurumlarının çalışanına fiyatsız olarak sunulduğu malumatını de araya sıkıştıralım.

Bu yıl itibarıyla yekun 5 milyon kullanıcıya ulaşan platform, yerküre çapında 30.000'den ziyade kuruluşa hizmet veriyor. Bunlar arasında, Starbucks, Walmart, Virgin Atlantic, Nestle, Vodafone ve Booking.com üzere dev firmalar bölge alıyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.