Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Facebook’taki Medyanızı Google’a Aktaracak Araç Yayınlandı

0 16

En büyük içtimaî medya paylaşım sitelerinden biri olan Facebook'ta milyonlarca kişinin görüntü ve fotoğrafı bulunuyor. Kimi kullanıcılar, artık Facebook'ta bulunmasını yahut kaybolmasını istemediği fotoğrafları öteki bir platforma aktarmak istiyor. Tek tek aktarması nispeten güç olan bu fotoğrafları bir anda aktarmak isteyen kullanıcıları sevindirecek haber, bugün Facebook yetkilisi Alexandru Voica'dan geldi.

Artık Facebook hesabınızda bulunan fotoğraf ve medyaları çok kolay bir biçimde Google'ın bulut servisine aktarabilirsiniz. Daha evvel de çok kez geleceği konuşulan aracın genel tasarrufa açıldığı Alexandru Voica tarafından Twitter üzerinden duyuruldu. Ayarlar'da bulunan 'Facebook Bilgilerin​' kısmından kolaylıkla ulaşılan araç, şimdi medya ve fotoğrafları birebir anda aktaramıyor. 

Medyalarınızı 5 adımda Google'a aktarabilirsiniz:

Bu done aktarma aracı sayesinde Facebook hesabındaki medyanın kaybolmaması için hesabını açık tutmak durumunda kalan kullanıcılar donelerini aktardıktan sonra hesaplarını istedikleri halde yönlendirebilecek. Ayrıyeten bu biçimde hesabınızda beğenilmeyen niyetli şahısların eline geçmesi daha kolay olan medya, Google hesabınızda daha inançlı bir konuma ulaşacak.

Done aktarma aracından yararlanmanın çok yalın 5 adımı bulunuyor. Öncelikle Ayarlar'dan 'Facebook Bilgilerin' yazan kısma erişim sağlamanız gerekiyor. Daha sonra, 'Fotoğraflarının yahut medyalarının bir kopyasını aktar' kısmını seçerek Facebook şifrenizi giriyorsunuz. Fotoğrafların aktarılacağı konumu seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey, onaylamak oluyor.

Alexandru Voica, Facebook kullanıcılarına müjdeli haberi “Bugün, şahısların fotoğraflarını direkt Google Fotoğraflar'a aktarılmasını sağlayan fotoğraf ve medya aktarım aracımızın dağıtımı %100'e ulaştı. Aracın külliyen dağıtılmasıyla araç artık Facebook'taki herkes için kullanılabilir durumda” diyerek verdi. Siz de medyanızın kaybolmamasını istiyorsanız bu kolay 5 adımı gerçekleştirerek onları inançlı bir konuma getirebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.