Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Far Cry 6, Egzotik Bir Yerde Geçebilir

0 15

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde yayınladığı 4. çeyrek raporunda, şirketin 2020 yılı ile 2021 arasında 5 adet AAA oyun piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Yayıncıdan gelecek 4 yeni oyunun Assassin's Creed Valhalla, Rainbow Six Quarantine, Watch Dogs: Legion ve Gods & Monsters olduğu zati biliniyor. Lakin beşinci oyunun ne olduğu hala sır.

Ortaya çıkan bir sızıntı, Ubisoft'un listesindeki son oyunun Far Cry 6 olacağını öne sürüyor. Game Reactor'un paylaştığı haberde, bir sonraki Far Cry oyununun ABD'de değil, daha egzotik bir kesimde geçeceği tez ediliyor. Serinin son oyunları Far Cry 5 ve Far Cry New Dawn'ın birer yıl arayla geldiği düşünüldüğünde, Far Cry 6'nın yakında duyurulması sürpriz olmaz.

Ubisoft, Far Cry 6'da Kuzey Amerika'dan uzaklaşacak

Gelen haberlere göre Ubisoft, nisan ayından evvel yeni bir oyun piyasaya sürmeye planlanıyordu ve bu oyun Far Cry olacaktı. Ama oyunun duyurusu koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Sızıntıda, Far Cry 5'in Kuzey Amerika ortamını beğenmeyenlerin yeni oyunu daha ilgi cazip bulacağı belirtiliyor. Yani Far Cry 6, daha doğal ve yaban hayatı olan bir kesimde geçebilir.

Far Cry serisi, geçmişte özellikle Far Cry 3 ve Far Cry 4'te Rook Adaları ve Kyrat üzere egzotik nahiyelere odaklanmıştı. Far Cry 6'da yeniden emsal bir yaklaşım görebiliriz. Şimdilik kelam konusu haberde daha çokça detay verilmese de, 12 Temmuz'da gerçekleşecek Ubisoft Forward etkinliğinde daha fazlasını öğrenebiliriz. Şimdilik tüm bu ipuçlarını söylenti olarak almakta yarar var. Fakat çok yakında Ubisoft'un Far Cry 6 ile önümüze çıkması çok da uzak bir ihtimal değil.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.