Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Farklı Bir Temaya Sahip Fiyatsız Dehşet Oyunu: Routine

0 25

Birçok kişinin hayatında standart bir rutin vardır. Sabah başınızın ucunda çalan alarmla uyanırsınız. Kalkar ve kendinize kahve yapmaya başlarsınız. Perdeyi açıp gün ışığının odalara dolmasını sağlarsınız. Akşam saatlerinde televizyonunuzun önünde haberleri seyredersiniz. Tahminen bir gazete yahut mecmua okursunuz. Bu rutin, her gün baştan başlar ve tekrar eder.

Anlatılan rutin, başrolünde Bill Murray'nin oynadığı ünlü Gorundhog Day (Bugün Aslında Dündü) sinemasını andırıyor ama bunu artık bir oyunda yaşamak mümkün. Deneysel bir dehşet oyunu olan Routine'in beklenmedik hikayelerini keşfedebilirsiniz. Fiyatsız olarak yayınlanan Routine, günlük yaşantımızdaki küçük ayrıntıların etrafında kurgulanan hikayelere sahip bir dehşet oyunu.

Rutin değişirken endişe katsayısı da artıyor:

Oyunda birebir rutin 2. sefer başladığında bir şeylerin değiştiğini görüyorsunuz. Daha evvel orada olmayan bir şey görünüyor, karanlıkta bir hal size dikkatlice bakmaya başlıyor. Simülasyonda bir arıza beliriyor. En nihayetinde hikaye sona eriyor.

Yekunda sekiz tekrar bulunuyor ve hepsi birbirinden farklı. Dahası bunların hepsini nasıl göreceğinizi keşfetmek göründüğünden daha güçlükle. Oyunda rutini bozmanın yolları var. Bunların ne olduğunu söylememiz hakikat olmaz zira bunu keşfetmek oyunun odağı. Şu kadarını söyleyebiliriz; alarm çalıyor ve kapatmaya teşvik ediliyorsunuz diye bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Routine oldukça kısa bir oyun. Tüm hikayeler yekunda 25 dakika civarında bitiyor. Bununla birlikte muhakkak oynamaya bedel. Beklentilerinizi farklı formlarda boşa çıkarıyor ve oyunun sıradan ile gerçeküstü karışımında sizi ikna eden şeyler var.

Öteki tuhaf oyunlar da geliştiren Corpsepile'ın oyunu Routine'i buradan indirebilirsiniz. Corpsepile'ın öbür oyunları arasında The Open House, Run to Nowhere üzere oyunlar da yan alıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.