Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Final Fantasy XVI, Bir Hafta İçerisinde Duyurulabilir

0 25

Bu hafta Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 ile ilgili çeşitli söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilerden bir tanesi de Final Fantasy XVI’nın konsolun tanıtımı sırasında duyurulacağı istikametindeydi.

Final Fantasy XVI’ya dair birinci söylentiler de bu hafta 4chan’de ortaya çıktı. Anonim bir biçimde yapılan paylaşıma nazaran Square Enix stüdyosu Summer Game Fest sırasında birkaç yeni oyun duyuracak. Stüdyonun duyuracağı yeni oyunlar arasında Final Fantasy serisinin yeni oyunu ve Crimson Arbitrium – Agni’s Anthology isimli bir oyun da bulunuyor.

Final Fantasy XVI ve Crimson Arbitrium

Ortaya atılan söylentilere nazaran Final Fantasy XVI, dövüş sisteminde Final Fantasy XV ve Dark Souls konseptlerini birleştirecek. Oyun, retrofüturistik bilimkurgu alt tipi olan ve sanayi devriminin tesiriyle ortaya çıkan “Steampunk” estetiğine sahip olacak ve iş sistemini seriye geri getirecek.

Crimson Arbitrium, aksiyon JRPG (Japon Rol Yapma Oyunu) tipinde olacak. Dövüş sistemi büyülerle olacak ve oyunda etrafla etkileşime geçilebilecek. Bu malumatları ortaya çıkaran kaynağa nazaran, oyun için The 4 Heroes Of Light ve Parasite Haneye oyunlarından ilham alındı.

Bir Reddit kullanıcısı ise ortaya atılan bu söylentilerle Square Enix’in teknik başkanı Ben Taylor tweetini harmanlayarak oyunların PlayStation 5 canlı yayını sırasında duyurulacağını söyledi. Taylor, daha sonra sildiği tweetinde, oyunculardan aktifliği beklemelerini istemişti. PlayStation 5 canlı yayını, 4 Haziran Perşembe günü Twitch ve YouTube üzerinden gerçekleştirilecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.