Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Football Manager’da 26 Pasla Atılan Efsane Gol (Video)

0 16

26 yaşındaki Paul Golah, gerçek bir futbol tutkunu. Hayatını bir yardımcı antrenör olarak sürdüren Golah, şu sıralar “Tooting Bec” isimli bir grupla çalışıyor ve antrenörlük lisansı almak için uğraşıyor. Lakin Golah, yalnızca gerçekte değil, sanalda da tutkulu bir antrenör ve günde neredeyse 10 saatini Football Manager'e ayırarak hem sanal yerkürede da bir futbol kompetanı haline gelmiş durumda.

Golah'ın geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşım, geleceğin antrenörünün Football Manager'da nasıl bir üstat olduğunu ortaya koydu Hatta paylaşım o kadar tanınan hale geldi ki Football Manager'ın resmi Twitter hesabı dahil paylaşımdaki golün hakkını teslim etti. Hal bu türlü olunca da Paul Golah, yerkürenin en tanınan Football Manager oyuncularından bir tanesi haline geldi.

“Football Manager 20 oynamayı bırakabilirim zira oyunu çözdüm.”

Twitter'da yaptığı paylaşıma açıklama olarak “Football Manager 20 oynamayı bırakabilirim, zira oyunu çözdüm.” tabirini kullanan Golah, oyundaki muvaffakiyetinin sırrının şu sıralar Juventus teknik yöneticiliğini yapan Maurizio Sarri'nin taktiksel yaklaşımından aldığı ilham olduğunu söz ediyor. SPORTbible isimli bir platforma konuşan Golah, gerçek futbolda sevdiği şeyleri Football Manager'a uyguladığını söz ediyor.

Oyunda menajerliğini yaptığı “Queens Park Rangers FC” isimli kadronun aslında küçük oyunculardan oluşan, Maurizio Sarri idaresindeki Napoli olduğunu açıklayan Golah, Football Manager tarihinin tahminen de en uygun gollerinden bir adedini, Sarri'den aldığı ilhamla birleştirdiği antrenmanlar sayesinde attığını söz ediyor. Golah'a nazaran Football Manager'da atmayı başardığı gol ve uyguladığı taktik, onun profesyonel hayatını da direkt etkileyecek.

Golah, Football Manager oyuncularına da birtakım tavsiyelerde bulunuyor. Bu oyunu oynayan herkesin tutarlı bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini söyleyen Golah, tüm hamlelerin bu tutarlı yaklaşımla birleşmeleri gerektiğini söz ediyor.

Golah'ın Football Manger'da attığı enfes gol

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.