Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Forgotten Fields, Resmen Duyuruldu

0 18

Yaz aylarında gerçekleşecek Steam Oyun Festivali’nin başlamasına günler kala yeni oyunlara dair malumatlar de gelmeye başladı. 9 – 14 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek şenlikte çıkacak yeni oyunların demolar ve canlı etkinliklerle kutlanacağı biliniyor. Oyuncuların 2020’nin sonlarına akıllıca ya da gelecek sene çıkacak oyunların oynanabilir kısa kısımlarını deneyebileceği, oyun geliştiricilerle muhabereye geçeceği, beğendikleri oyunları unutmamak için istek listelerine ekleyebilecekleri şenlik merakla bekleniyor.

Bugün de yayıncı firma Dino Digital, yeni bir haber verdi ve Frostwood Interactive tarafından geliştirilen anlatı macera tipindeki oyun Forgotten Fields’ın demosunun kelam konusu şenlik mühletince erişilebilir olacağını duyurdu. Çocuklukta yaşadığı konuta satılmadan evvel son kere bakmak için dönen bir müellifi husus alan oyunda nostaljik ögeler kullanılıyor. Baş karakter olan Sid isimli muharririn eskiye dair bölgeleri, şahısları ve anıları hatırlaması üzerine kurulan oyun, konum mahal macera çeşidinden izler taşıyor.

Eskiye dair pek çok şey barındırıyor:

Oyunun hikâyesi, anasının daveti üzerine eski hanesine isteksiz bir biçimde son defa giden Sid’in arkadaşlarıyla buluşması ve hatıralarıyla yüzleşmesi üzerine şurası. Sid ile hareket eden oyuncularsa hikâyenin form almasına yardımcı oluyor ve hengam devir akışı değiştirecek kararlarla sefalı bir maceranın içine atılıyor. Oyun, bir müellifin ilham bulma hikâyesini mevzu edindiğinden münhasıran kitaplara ilgili oyuncular tarafından keyifle oynanacak üzere duruyor.

Nostalji, yaratıcılık, şimdiki vakti yaşama ve geçen devri anma üzerine ilginç bir oyun deneyimi sunan Forgotten Fields için 'süreksizlik ve hayatın kısalığı üzerine bir meditasyon' icmalleri yapılıyor. Oyunun 9 Haziran ile 14 Haziran arasında şenlik kapsamında sunacağı hudutlu demo sürümü için yayınlanan tanıtım fragmanı şimdiden ilgi görmüş durumda. Şenliğe sırf günler kala daha hangi oyunlara dair yeni haberler alabileceğimizi daima birlikte göreceğiz. Oyunun Steam sahifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.