Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Fortnite’a Bir Kıyamet Günü Sayacı Eklendi

0 24

Oyuncuların bugün, oyun giriş ekranında karşılaştıkları bu sayaç ayrıyeten Midas'ın ofisinde de bulunuyor. Oyunun asıl haritasında ise bu sayaca şimdi rastlanılmadı. Aşağıda paylaşılan görselde sayacın, 7 gün, 6 saat ve 20 dakikadan geri saydığını görebiliyoruz. Bu malumata nazaran sayaç, 30 Mayıs'ta yani haftaya Cumartesi günü sonlanacak. 

2. dönemin sona eriş tarihinin ertelenmesinden sonra serinin bitiş tarihi 4 Haziran olarak açıklanmıştı. Lakin bu yeni gelen Kıyamet Günü Sayacı (Doomsday Countdown Timer) ile seri bitiminden derhal evvel oyunda yeni gelişmelerin yaşanacağı haberini elde ediyoruz.

İşte Midas'ın ofisindeki Kıyamet Günü Sayacı:

Tabi birçoğumuzun varsayım ettiği üzere bu Kıyamet Sayacı, Fortnite'ın devasa Kıyamet Aygıtı (Doomsday Device) ile alakalı. Bu Kıyamet Aygıtı, tüplerine güç toplayıp güzelce güçlenmeye ve bütün oyun menülerini tehdit etmeye başladı. Midas'ın ofisinde de Kıyamet Aygıtı'nın artta parlamaya başladığını görebiliyoruz. Bu hadisesi kısaca açıklamak gerekirse, Gölge karakteri Hayalet'i yenip Agency'i ele geçirmek üzere. Bu gerçekleştiğinde Kıyamet Aygıtı da etkin edilmiş olacak. Ayrıyeten Agency binasının üzerinde de ortada makûs bir şeyler döndüğünü belirten halka biçiminde bulutlar toplanmış durumda.

Agency binası üzerinde toplanan bulutlar:

Bu yeni ortaya çıkan gelişmeler sonucunda önümüzdeki hafta da 'Storm the Agency' aktifliği oyuna eklenmiş olacak. Zati bu aktifliğin geleceği oyuncular tarafından biliniyordu. Lakin yeni gelen Kıyamet Günü Sayacı ile artık bu aktifliğin tam olarak ne vakit geleceğini bilebiliyoruz. Ayrıyeten Dönem 3 hakkında elde edilen birtakım haberlere nazaran, gelecek olan yeni serinin suyla alakalı bir temaya sahip olacağı ortaya çıktı. Bu bağlamda, oyun haritasının sel altında kalması usulü bir konsept işlenileceği düşünülüyor. Yakında gelmesi beklenen sel, tabi ki Kıyamet Aygıtı'nın etkin edilmesiyle alakalı olacak. Ama Kıyamet Aygıtı'nın tam olarak nasıl bir tesire sahip olacağı ve bu sel felaketini nasıl gerçekleştireceği şimdi bilinmiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.