Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Galaxy Note20 Serisinin Birtakım Özellikleri Ortaya Çıktı

0 24

Yeni çıkacak telefonların lansman tarihleri yaklaştıkça teknoloji tutkunlarında ortaya çıkan heyecan da tıpkı orantıda artıyor. Kimi cihazların henüz lansman tarihleri bile anlaşılan olmamışken o cihazlara olan ilgi başkalarına nazaran çok daha ziyade durumda olabiliyor. Genellikle amiral gemisi olan bu cihazların yalnızca ismi ortaya çıktığında bile gündem olmaya ehliyetli oluyor. Bizler de bugün şimdi hakkında pek bir şey görünür olmadığı hâlde dikkat çeken Galaxy Note20 serisi hakkında konuşacağız.

Daha evvel yaptığı sızıntılarla ünlenen Ross Young, YouTube kanalı Greggles TV'de Galaxy Note20 serisiyle alakalı bilgiler verdi. Galaxy Note20 ve Galaxy Note20+ olmak üzere 2 farklı cihazla gelecek Galaxy Note20 serisinde, Qualcomm imzalı 2. nesil 3D Sonic Max parmak izi okuyucu bulunacak. Bu teknolojiyi birinci kere kullanacak olan seri, birebir anda 2 parmak izi okuma kapasitesine sahip olacak.

Galaxy Note20+'ın ekranı Galaxy S20 Ultra'dan daha küçük olacak:

Young'a nazaran ön kamerada göze çarpan çok büyük bir değişiklik meydana gelmeyecek. Ön kamera, Galaxy Note10 serisinde olduğu üzere kalacak; bu da demek oluyor ki ekranın üst kısmının ortasında bir kamera deliği mevcut olacak.

Mevzu ekrana geldiğinde Samsung burada herkesi şaşırtacak diyebiliriz. 6,87 inç ekrana sahip olacak Galaxy Note20+'ın ekranı değişik bir biçimde Galaxy S20 Ultra'nın ekranından daha küçük. Galaxy Note20+ bu formdayken, Galaxy Note20'de ekran 6,42 inç olacak. 

RAM'ler 16 GB ile sonlandırılacak:

Cihazların RAM'inin 16 GB ile sonlandırılacağını söyleyen Young, batarya hususundaysa net bir haber vermedi. Her iki cihazın bataryasının 4.000 ila 5.000 mAh arasında olacağını düşündüğünü söyleyen Young, batarya konusunda Galaxy S20 serisinden çok da farklı bir yol izlenmeyeceğini lisana getirdi. Ayrıyeten Galaxy Note20+'ın Galaxy Note20'ye nazaran daha büyük bir bataryaya sahip olmasına birçok kişi tarafından kesin gözüyle bakılıyor.

Young, cihazların çıkış tarihi hakkında da malumat verdi. Young, Samsung'un genel olarak yaptığı üzere bu sene de ağustos ayı içerisinde cihazları tanıtacağını söyledi. Başkaca Young, Galaxy Note20 serisiyle birlikte yeni Galaxy Fold'un da tanıtılacağını aktardı. Görüntünün tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.