Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Galaxy S20 Lite 5G, Farklı Bir İsimle Önümüze Gelebilir

0 15

Samsung, yakında önümüze çıkaracağı Galaxy Note20, Galaxy Note20+, Galaxy Fold 2, Galaxy Z Flip 5G üzere telefonlarının yanında, bize bir sürpriz daha yapabilir. Sürprizden kastımız, birbirinden farklı model ve çeşitlilikle sunulan Galaxy A serisi telefonlar değil.  

Tüketici elektroniği kesiminin adeta sahnesi hâline gelmiş CES, 2021 yılında yapılacak olan etkinliğinde bizlere farklı yenilikler sunacak. Birçok kaynaktan ortaya çıkan datalara göre Samsung, bizlere Galaxy S20 Lite modelini sunabilir. Açıklananlara göreyse yeni modelin 5G seçeneğiyle birlikte geleceği düşünülüyor. 

Samsung Galaxy S20 Lite 5G, ‘Fan Edition’ ismi altında bizlerle buluşabilir:

Şimdiye kadar farklı kaynaklardan bildirilen Samsung’un yenileyeceği model, SamMobile tarafından bugün onaylandı. Şimdi resmi bir açıklama olmamasına rağmen yeni telefonun tanıtılacağı vakit, Aralık 2020 yahut Ocak 2021 olarak varsayım ediliyor. Telefonun ismininse Galaxy S20 FE yahut Galaxy S20 Fan Edition olabileceğini ekleyelim.  

Aslında geçmişe baktığımızda, emsal bir hikayeye şahit olmuştuk. Samsung tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note7, sorunlarıyla gündeme oturan bir telefon olmuştu. Yenilikçi tasarım çizgilerine sahip model, 2017 yılında yenilenmiş hâliyle tekrar satışa sunulmuştu ve ismi Galaxy Note FE olarak revize edilmişti. Bunca yıl sonra tekrar birebir politikayı izleyen marka, yenilenmiş telefonunu bizlerle buluşturmayı hedefliyor. 

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S20 FE’nin model numarası SM-G780 ve SM-G781 olarak ortaya çıkmıştı. Galaxy S10 Lite’ın model numarasının da SM-G770 olduğunu düşünürsek olayların sır perdesi biraz daha aralanıyor diyebiliriz. Yeni çıkacak olan model hakkında bilmeniz gereken gayri bir noktaysa ABD’de satışa sunulacak modelin 5G temas özelliğiyle birlikte geleceği. SM-G780 numaralı küresel modelin irtibat konusunda hem 5G hem de 4G LTE destekleyebileceğini ekleyelim.  

Özellikleri hakkında çok ziyade bir malumata sahip olmamakla birlikte cihazın Android 10 desteğiyle geleceğini söyleyebiliriz. One UI 2.5 arayüzüne sahip olacak cihazın, en az 128 GB depolama ortamıyla geleceğini düşünüyoruz. İşlemci ve RAM olarak Galaxy S20’nin özelliklerini taşıyabileceği belirtilen telefonun ekranının 6,2 inç boyutunda ve düz bir yapıya sahip olacağı düşünülüyor.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.