Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Galaxy S21, Samsung’un OLED Ekranlarını Kullanmayabilir

0 19

Samsung, akıllı telefonlarında Samsung Display'in ürettiği ekran panellerini kullanıyor. Ancak sanayi eksperlerine nazaran Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarının OLED ekranları için Çinli bir teknoloji şirketine yönelebilir.

Samsung'un, BOE Technology ile yaklaşık bir ay süren ön müzakerelerin akabinde, Pekin merkezli üreticiye resmi bir teklif gönderdiği konuşuluyor. Samsung şimdi Galaxy S21 için ön çalışma aşamasında ve şirketin seri üretime başlamasına aylar var. Dolayısı ile şirketin BOE ile anlaşmak için biraz daha vakti bulunuyor.

Samsung, Galaxy S21 serisinin ekranlarını BOE'den alabilir

Samsung'a yakın kaynaklar, şirketin Galaxy S21 serisi için ekran üretimini büsbütün BOE'ye teslim etmeyeceğini öne sürüyor. Galaxy S21 serisinin hangi modelleri içereceği bilinmese de mümkün bir Galaxy S21 Ultra modelinin BOE ekrana sahip olma talihi yok üzere görünüyor. Zira Samsung'un BOE'den almak istediği OLED panellerin 120 Hz gibi yüksek yenileme suratlarını desteklemeyeceği bildiriliyor.

Kaynaklar, BOE'ye gönderilen teklifin sadece 90 Hz yenileme suratı sunan ekranları kapsadığını sav ediyor. Öteki yandan Samsung Display'e de 120 Hz ve 60 Hz paneller için teklif gönderildiği bildiriliyor. Galaxy S21 serisinin daha düşük özelliklere sahip modelleri 120 Hz yanına 90 Hz'e kadar destek verebilir. Birebir kaynaklara nazaran Samsung Display, Galaxy S21 serisi için 120 Hz OLED ekranlar sunmaya devam edecek.

Samsung, OLED ekran maliyetlerini düşürmek istiyor

Samsung, OLED ekran üretimindeki küresel hakimiyetine rağmen maliyetleri düşürmek için Samsung Display'den vazgeçebilir. Şirketin Galaxy S21'de kısmi olarak BOE'ye yönelmesi, yeni nesil Android amiral gemilerinin üretim maliyetlerini azaltmayı hedeflediğini gösteriyor. Birtakım sanayi mütehassıslarına göre Samsung, bu hamleyle Samsung Display'i panel fiyatlarını düşürmeye teşvik ediyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.