Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Gaming in Turkey ve INNOFUN ile Çin’in devasa oyun pazarına açılın

0 7

Oyun yerküresi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve bununla birlikte yarışma artıyor. Oyun geliştiricilerinin oyunlarını pazarlamaları ismine, kendi devletleri dışında farklı devletlerde seslerini duyurmaları gerekiyor. Bu noktada 10 yılı aşkın müddettir oyun yerküresinde deneyimleri ile sesini duyuran ve 825 milyonu aşkın oyuncu kitlesini hedefleyen INNOFUN devreye giriyor. Gaming in Turkey ve INNOFUN iş birliği ile oyun geliştiriciler, Asya oyun bölümünün en büyük pazarı olan Çin’de oyun mağazalarında mobil oyunlarla milyonlarca oyuncuya ulaşma imkanı sunuyor. INNOFUN, oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını piyasaya sürmek için birçok avantaj sağlıyor. Sağladığı imkanlar ile oyunların Çin’in büyük nüfusu ile buluşup, popülerliklerini duyurmaları için hizmet veriyor Oyunların bu şık yolculuğa çıkması ismine Gaming in Turkey INNOFUN ile birlikte Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin sesi olacak.

Oyuncu kitlesi olarak yerkürenin en güçlü nahiyelerinden biri olan Asya’nın en büyük pazarına sahip olan Çin, 33,2 milyar dolarlık oyun bölümü cirosuyla tıpkı hengamda yerkürenin da en büyük pazarlarından biridir. INNOFUN ve Gaming in Turkey iş birliği kapsamında Türkiye’deki oyun geliştiricileri de artık oyunlarını Çin pazarında yayınlayıp, milyonlarca oyuncuya ve ciroya ulaşabilecek. Bu itilaf kapsamında oyunlarını Çin oyun pazarında yayınlamak isteyenler, birden ziyade mağazada taraf alma, INNOFUN & Gaming in Turkey ile yayınlanma, gerekli her türlü devlet müsaadelerinin halledilmesi, deneyim paylaşımı ve 360 aşama pazarlama imkanlarından yararlanabilecek.

Çeşitli mağaza seçenekleri ile büyük kitlelere ulaşma imkanı

10 yılı aşkın müddettir Çin oyun kolu deneyimine sahip INNOFUN ile 12 yılı aşkın vadedir Türkiye oyun kolu deneyimine sahip Gaming in Turkey’nin yaptığı iş birliği kapsamında Türkiye’deki oyun geliştiricilerine Çin’de oyunlarını yayınlama ve 360 aşama pazarlama hizmeti sunuluyor. Bu yayın kanalları arasında çok büyük markalar olan Wechat, QQ, Baidu, TikTok, Toutiao, Huawei, VIVO ve Xiaomi’nin mağazaları mahal alıyor. Geniş kitleye sahip mağazalar ile Gaming in Turkey ve INNOFUN oyunlarınızı aylık 50 milyon kullanıcıyı kapsayan mağazalar ile buluşturacak.

Kolay entegre imkanları ile geliştiricilere Çin’de oyunlarını yayınlama ve reklamlarını yapma imkanı sunan INNOFUN, bununla birlikte platforma dahil olan geliştiricilere, çevre medya idaresi, yerelleştirme, kullanıcı muhaberesi, raporlama üzere birçok hizmet sunuyor. Bu hizmetler INNOFUN kapsamında ikiye ayrılarak kullanıcılara veriliyor. Fiyatsız paketi kullanan kullanıcılar, ödemelerini kendi para ünitelerine nazaran her ay almaya devam edebiliyor. Bunun yanı sıra oyunlara şahsi resmi bir internet sitesi, reklam planlaması, olgu tahlilleri, sahih oyuncu kitlesine ulaşabilme, vergiler konusundaki destekler ile hizmet veriliyor. Premium paketi kullanan kullanıcılar ise tüm bunlara ek olarak aktiflik tertibi, görüntü içerik hazırlanması, yerelleştirme, müşteri servisi üzere birçok imkandan da faydalanabiliyor.

Hem mobil hem de tarayıcı oyunlara hizmet veren INNOFUN, odak noktası olarak geliştiricilerin oyunlarının ömrünü uzatmayı seçiyor. Birçok geliştiriciye oyunlarının nasıl pazarlanması gerektiğini gösterirken onlara Çin’de bulunan büyük bir maksat kitleye ulaşma bahtı veriyor.

Oyununuz çok lisanlı versiyonu ile tüm yerküreye yayılsın

INNOFUN’ın geliştiricilere sağladığı en tesirli imkanlardan biri yerelleştirme hizmeti oluyor. Çin üzere nüfusu ziyade olan bir devlette oyunlara yerelleştirme hizmeti sunarak büyük bir kitleye yayılmasını sağlıyor. Geliştiriciler, devir kaybetmeden oyunlarını bu maksat kitleye sunarak kısa devranda tesirli bir geri dönüş alabiliyor. Tıpkı vakitte INNOFUN, bu halde oyunların kalitesini büyük bir kitleye duyurarak onların büyük firmalar tarafından keşfedilmesini de sağlıyor.

Espor ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey ile yapılan ittifak kapsamında, Türkiye’deki oyun geliştiriciler artık INNOFUN’a daha kolay bir formda ulaşabilecek. Tüm bu avantajlardan yararlanmak isteyen şirketler Gaming in Turkey ile muhabereye geçerek, oyunlarını Çin’de piyasaya sürme bahtı yakalayabilir.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.