Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ganalı Tabut Dansçıları, Türkiye’ye Ileti

0 26

Toplumsal medya, koronavirüs salgınında da bildiğimiz üzere. Salgının yerküre çapında yarattığı telaşlarda ve içtimaî hayata getirdiği tesirlerden kurtulmaya çalışanlar, soluğu çevre medyanın dipsiz mizah kuyusunda almıştı. Gana’da zenginlerin cenazelerini organize eden ansçılar da bu devirde bir sembol haline geldiler. 

Ganalı danşçılar, bundan 3 yıl evvel BCC Afrika Muhabiri Sullet Lansah’ın haberiyle gündem olmuşlardı. Lansah, çektiği manzaralar koronavirüs salgını devrinde viral olunca yine dansçılara ulaşarak röportaj yapmıştı. Salgın periyodunda işlerin azaldığını tabir eden ekip başkanları Benjamin Aldo, bu defa Türkiye’den İbrahim Haskoloğlu’nun sorularını yanıtladı. 

Ganalı dansçılardan Türkiye’de ikazlara kulak asmayanlara bildiri: “Eğer kurallara uymazlarsa cenazelerinde dans ederiz”

Şayet medyayı görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Ekibi ismine konuşan Benjamin Aldo, Türkiye’yi çok sevdiklerini söyledi. Lakin sağlık çalışanlarının ikazlarını dinlemeyip sokağa çıkanlar için ekibi adına “Eğer kurallara uymazlarsa cenazeleriyle dans ederim” dedi. Birinci bakışta kulağa oldukça komik gelen bu nükteli ihtar, elbette içinde ziyadesiyle ciddiyet de barındırıyor. 

11 Mayıs’ta AVM’lerin açılmasıyla birlikte vatandaşlar, tedbirlerin gevşetildiği algısına sahip olmaya başladılar. Lakin Koronavirüs Bilim Konseyi üyelerinin her fırsatta yaptığı açıklamalara nazaran tedbirlerin gevşemesi üzere bir durum yok. Mecbur olmadığımız sürece konutlarımızda kalmamız ve sağlıkçıların ihtarlarını dikkate almamız gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.