Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Gears 5, Xbox Series X’te 120 FPS ile Çalışacak

0 8

Xbox Fransa Lideri Ina Gelbert, tanınan savaş oyunu Gears 5’in çok oyunculu modlarının yeni nesil Xbox Series X’te 120 FPS’yi destekleyeceğini doğruladı. Xbox’ın Series X için kişisel olarak optimize ettiği oyunlar arasında konum alan oyun, yeni nesil konsolda ayrıyeten PC’deki ultra çözünürlüklerden daha âlâ grafiklere, daha ziyade efekte ve ışın izleme teknolojisine de sahip olacak.

Gears 5’in yanı sıra İngiliz medya oyun geliştiricisi Codemasters’ın önümüzdeki ekim ayında piyasaya sürülecek ralli simülasyon oyunu Dirt 5’in de Xbox Series X’te 120 FPS’yi destekleyeceği biliniyor. Gears 5’in de bu listeye eklenmesi, Microsoft’un yeni konsolunun epey argümanlı olduğunu bir defa daha gözler önüne seriyor.

Gears 5 nasıl bir oyun?

Kanada merkezli The Coalition tarafından Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X olmak üzere Microsoft platformlarına hususî olarak geliştirilen Gears 5, temel mealde tipik bir üçüncü şahıs nişancı medya oyunu. Oyunun içerisinde beş farklı moda ek olarak bir de serinin şimdiye kadarki en derin senaryo modu mahal alıyor. Oyunun senaryosu, uzun olmasına ek olarak tıpkı devranda bugüne kadarki en uygun senaryolardan biri olarak da görülüyor.

Tüm modları Xbox One X’te saniyede 60 kare olarak 4K ve HDR özellikte desteklenen oyunda başkaca, ‘Üç Oyunculu Senaryo Ortak Görevi’ ile çevrimiçi olarak yahut bölünmüş ekranlarda arkadaşlarınızla birlikte savaşma imkânınız da bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın en çok beklenen Xbox oyunlarından olan ve Eylül 2019’da piyasaya sürülen oyunu hâlâ deneyimleme fırsatı bulamadıysanız ve oyuna bir talih vermek istiyorsanız, buradaki ilişki üzerinden oyunun satış sahifesine ulaşabilir ve oyun hakkında daha detaylı haber sahibi olabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.