Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ghost of Tsushima’da Zorluk Seviyeleri Olacağı Onaylandı

0 19

2020’nin en çok beklenen PlayStation 4 oyunlarından Ghost of Tsushima, son devirlerde birçok farklı haberle önümüze çıkıyor. Bu noktada geliştirici stüdyo Sucker Punch’ın geçtiğimiz günlerdeki açıklamasının akabinde artık de oyunun yaratıcı direktörü, oyunda zorluk seviyeleri olacağını doğruladı.

The Washington Post’a konuşan Ghost of Tsushima’nın yaratıcı direktörü Jason Connell, yaptığı açıklamada oyunun zorluk seviyelerine sahip olacağını, oyuncuların beceri seviyelerine ve oyunun ne kadar çetin olmasını istediklerine nazaran münâsib seçenekleri seçebileceklerini söylüyor. Connell, röportajında başkaca oyuncuların bu zorluk seviyelerini dilediklerini üzere artırıp azaltabileceklerinin de altını çizdi.

Geçtiğimiz haftanın başlarında Ghost of Tsushima’nın oyun yöneticisi Nate Fox, oyunun savaşının çetin olacağını açıklamıştı. O kadar sıkıntı ki bir anlık dikkatsizlik yahut sahih hareketin yapılamaması durumunda sırf birkaç vuruş oyuncuyu öldürmeye yetecekti. Neyse ki oyunda birden çokça zorluk seçeneği olacağını artık biliyoruz.  

Ghost of Tsushima nasıl bir oyun?

Geliştiriciliğini Sucker Punch’ın üstlendiği Ghost of Tsushima, Sony tarafından PlayStation cihazlar için yayınlanan aksiyon, macera şeklinde bir oyun. Oyunun 1200’lü yıllarda geçen hikayesinde ise Moğol saldırısına karşı amansız bir savaş veriyoruz. Ghost of Tsushima’nın yayınlanan hikayesi ise şu halde:

“13. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu'yu fethetmek için bütün ulusları mekanla bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz General Khotun Khan'ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile arasındaki tek mani Tsushima Adası'dır.

Moğol saldırısının birinci dalgasında harabeye dönen adada, samuray savaşçısı Jin Sakai, klanının son sağ kalan üyelerinden biridir. Kişileri koruyup konutunu geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Yeni bir yol olan Ghost yolunu çizmek için onu savaşçı yapan gelenekleri bir kenara bırakıp Tsushima'yı özgür bırakmak için sıra dışı bir savaş başlatmalıdır.”

Ghost of Tsushima'dan 18 dakikalık oynanış medyası:

17 Temmuz 2020 tarihinde piyasaya sürülecek olan Ghost of Tsushima, şu anda PlayStation Store’da ön sipariş ile satın alınabiliyor. Oyunu 429 TL’ye ön siparişle satın almak için buradaki ilişkiyi, 489 TL’lik Ghost of Tsushima: Digital Deluxe sürümünü satın almak için de buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.