Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ghost of Tsushima’nın İlham Kaynağı Açıklandı

0 14

PlayStation kullanıcılarının merakla beklediği Ghost of Tsushima hakkında her geçen gün yeni haberler edinmeye devam ediyoruz. Daha evvel inFamous serisiyle oyuncuları kendisine çekmeyi başaran Sucker Punch, bu sefer önümüze çok farklı bir prodüksiyonla çıkmayı planlıyor.

Evet Ghost of Tsushima bize neler sunacak? Bu sorunun karşılığını aslında bir nebze almıştık. Oyunun harika atmosferini ve ilgi cazibeli yapısını 14 Mayıs’ta gerçekleşen State of Play etkinliğindeki 18 dakikalık oynanış görüntüsüyle görmüştük. Lakin oyun daha piyasaya çıkmadan ve oyuncular tarafından denenmeden Sucker Punch tarafından daha da meraklandırıcı bir açıklama geldi.

Bir numaralı ilham kaynağı Red Dead Redemption'mış:

Sucker Punch, Ghost of Tsushima’yı geliştirirken en çok ilham aldıkları oyunu açıkladı. Bildiğiniz üzere günümüzde açık yerküre oyunları deyince akla gelen birinci isim Rockstar Games’in GTA imalatları oluyor. Lakin geliştirici stüdyo, GTA serisi noktasına Rockstar’ın günümüzün en büyük 2. serisi Red Dead Redemption’a dikkat çekti.

Ghost of Tsushima oyun direktörü Nate Fox, Gaming Bible ile yaptığı röportajda birinci Red Dead Redemption oyununun kendileri için bir numaralı ilham kaynağı olduğunu söyledi. Lakin Nate, oyunda kendilerine ilham veren şeyin Red Dead Redemption’ın atmosferinin değil, oyun içi hayatının olduğunu şöyle açıkladı:

Oyunumuz için bir numaralı ilham kaynağımız Red Dead Redemption –Red Dead 2 değil– derim, zira haydut kovboy olma fantezisini hayata geçirmekte süper iş başardılar. Manzara, kişilerin sizle konuşma hali, hareketleriniz- tüm bunlar o kimliği size kazandırdı.

Doğal Ghost of Tsushima’nın tek ilham kaynağı Red Dead Redemption da değildi. Nate Fox, oyunu geliştirirken ilham aldıkları gayri imalatlar arasında Nintendo’nun başyapıtı sayabileceğimiz The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın da bulunduğunu söyledi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.