Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Girdiği İddiayı Kaybeden Dr. DisRespect, Valorant’ı Sildi

0 13

League of Legends oyunu ile korkunç bir muvaffakiyete imza atan Riot Games’in yakın devir evvel beta sürümünü yayınladığı birinci FPS oyunu Valorant, birinci günlerinde muazzam bir patlama yapmıştı. Gizli beta sürümüne açıldığı birkaç saatte Twitch'teki tüm akışlarda yekun 1,7 milyon izleyiciye ulaşan ve 8 yılı aşkın bir müddettir sahnede olan ikonik imalat CS: GO’nun eş vakitli en çok izlenen oyun unvanını elinden almayı başaran Valorant, beklentilerin de üstüne çıkmıştı.

Twitch denilince akla birinci gelen yayıncılardan biri olan Herschel Beahm, nam-ı başka Dr DisRespect, şahsına münhasır şekli ve kişiliğiyle bilinen bir isim. Daha evvel sayısız tartışmanın içinde gördüğümüz ikonik yayıncı, TimtheTatman ismiyle bilinen bir başka ünlü Twitch yayıncısı Timothy John Betar ile girdiği iddiayı kaybettikten sonra Valorant'ı ebediyen sildi.

Laf konusu tezde, 21 Mayıs’a kadar oynanacak sıralama maçları sonucunda en yüksek rütbeye ulaşan isim, bahsi kazanacaktı. Kaybeden ise kazanan şahsa 100 abone verecekti. TimTheTatman, bu vade zarfında Gümüş 2 rütbesini açarken, Dr Disrespect ise yalnızca Bronz 3’e kadar yükselebildi. 

Kelamına bağlı kalan Dr Disrespect, rakibi TimTheTatman’a 100 abone armağan etti ama Valorant'taki Rekabetçi Modu ve Rütbe Sistemi, ünlü yayıncıyı bir oldukça kızdırdı. Twitch’teki canlı yayını sırasında oyunu bilgisayarından kaldıran ve bir daha asla oynamayacağını söyleyen Dr Disrespect, Valorant'taki başarısız performansı nedeniyle Ninja ve Micheal Grzesiek üzere ünlü yayıncıların dalga konusu olmaktan da kurtulamadı.

Bu arada Dr Disrespect’in Valorant nefretinin yeni olmadığını söyleyelim. 38 yaşındaki yayıncı, geçtiğimiz ayın sonlarında gerçekleştirdiği bir canlı yayın sırasında kişilerin neden hala Valorant oynadığını ya da izlediğini anlamadığını belirtmişti. 

Hem Counter Strike hem de Overwatch’tan esintiler taşıyan FPS oyun, 5'e 5 olarak bölünen iki ekip arasında oynanıyor. 128-tick sunucuları, gerçek devirli hile tespit ve engelleme sistemi, performans optimizasyonu ve strateji tabanlı hikayesi üzere çeşitli özellikleri ile öne çıkan Valorant, 2 Haziran’da piyasaya sürülecek. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.