Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google, Android 11 Beta Sürümüne 117 Yeni Emoji Ekledi

0 13

Android kullanıcıları artık “Yeni bir Android sürümü, yeni emoji seçenekleri eklenmeden asla tamamlanmaz” sözünün gerçekliğinden eminler. Google da bu felsefeyle yoluna devam ederek dün yayınlanan Android 11 Beta 1'de 117 yeni emojiyle önümüze çıktı.

3. parti klavyeler ve pratikler, Android O ile sunulan emoji kitaplığından yararlanarak rastgele bir emojinin bağımsız olarak görüntülenebilmesini sağlıyor ancak sistemin kendisine yeni emojilerin eklenmesi onların bildirimlerde ve EmojiCompat kütüphanesine bağlı olmayan pratiklerde görüntülenebilmesi mealine geliyor.

Yeni emojilerden kimileri:

Yekun 117 yeni emoji arasında, birine ya da bir şeye karşı olan beğeninizi anlatmanıza imkan sağlayacak bir el işareti, tahminen yalnızca gördüğünüz kediyi ya da sevmediğiniz birini anlatmaya yarayacak bir ‘kara kedi’ mevcut. Çeşitli hayvanların varyasyonlarının yanı sıra kutup ayısı, bizon, kunduz, mamut ve dodolar kütüphaneye yeni katılanlar arasında.

Yaban mersini, zeytin, fondü üzere birtakım yiyecek ve içeceklerle emoji menünüzü genişletebilirsiniz. Noel Baba'nın yanı sıra onun sevgili eşi Bayan Claus da artık klavyede olacak. Cinsiyet kalıplarından kurtulan emojilereyse smokin giymiş hatun ya da yüzünde duvak olan erkek figürleri eklendi.  

Orijinal emojilere Unicode'un internet sitesinden ulaşılabiliyor. Android 11 Beta kullanıcıları, bu emojileri iOS kullanan arkadaşlarıyla muhabere kurmak için kullanmadan evvel bir mühlet beklemek zorunda kalacaklar. Yeni emojilerin Apple'ın mobil işletim sistemine dâhil olması için WWDC'de duyurulması planlanıyor.

Arama devi Google; Android 11 Beta 1’i, kullanıcılara sunacağı 10 yeni özelliğiyle birlikte yayınladı. Android 11 ile birlikte kullanıcıların cihaz üstündeki denetimi biraz daha artacak. Android 11'in 1. geliştirici önizlemesi; 5G deneyimini, muhabere geliştirmelerini, Neural Network API 1.3'ü, zımnilik güvenlik geliştirmelerini, Google Play Sistem güncellemelerini, tatbik uyumluluğunu, manzara ve kamera geliştirmelerini ve düşük gecikme ayarlarını da beraberinde getirmişti.

Daha sonra 3 geliştirici önizlemesi daha yayınlayan Google, Beta 1’i de bunların üstüne kurdu. Google, Beta 1’de sunduğu 10 özelliği üç alt kategoriye ayırdı. Bunlar; beşerler, denetim ve zımnilikAndroid 11’in Beta 1 sürümünün ayrıntılarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.