Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google, Gmail Kullanıcılarına Chrome Reklamı Yapıyor

0 10

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 2020'nin birinci günlerinde Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge'i kullanıcıların hizmetine sundu. Google Chrome'un tartışmalı bellek tasarrufundan şikayetçi olan kullanıcılar, bu internet tarayıcısına direkt geçiş yaparken Microsoft da internet tarayıcısı için sağlam bir tanıtım kampanyası başlattı ve gerek Windows 10 gerekse Outlook üzere Microsoft hizmetlerini kullanan tüketicilere Chromium tabanlı Edge'i indirmelerini tavsiye etti.

Tarayıcı denince akla gelen birinci şirket hiç elbet Google. Yayınlanan son doneler, Google Chrome'un hala yüzde 70 üzere önemli bir pazar hakkına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Lakin yeni Edge, Chrome'u geçmek üzere bir durumu olmasa da Google'ı rahatsız edecek kadar kullanıcı 'çalmayı' başarmış olacak ki Google, tıpkı Microsoft'un yaptığı üzere Google hizmetlerini kullanan tüketicilere Chrome reklamları göstermeye başladı.

Google, Microsoft Edge'e daha ziyade kullanıcı kaptırmak istemiyor

Gmail kullanıcıları, Edge'i kullanarak yeni bir bilgisayardan oturum açtıklarında Google'dan bir e-posta alıyorlar. Bu e-postada kelam konusu hesaba yeni bir bilgisayardan giriş yapıldığı ihtarının yanı sıra Google Chrome'un indirilmesi için direkt bir ilişki veriliyor. Üstelik Google Chrome'a bir seri övgüler de diziliyor.

Google'ın reklam gayeli e-postası bu türlü görünüyor

Chrome tarayıcısıyla Windows 10'dan en uygun formda yararlanın. Chrome; olağan, süratli ve inançlı bir tarayıcıdır, çağdaş web için tasarlanmıştır.

Google'ın kullanıcılara bu türlü bir e-posta göndermesinin önünde rastgele bir yasal pürüz bulunmuyor. Bu nedenle şirketi suçlamak çok da mümkün değil. Bununla birlikte neredeyse tüm internet kulanıcıları tarafından en az bir sefer kullanılmış bir tarayıcının reklamını e-posta üzerinde gerçekleştirmek pazar hakkını müdafaayı ne kadar sağlar, orası tartışılır.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.