Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google, Gmail’in Android Sürümünü Güncelledi

0 19

Google'ın, bugün itibarıyla Google Play Store'da yayınladığı Gmail uygulamasının “2020.05.17.313130477” kodlu sürümü, tatbikte e-posta oluşturma butonunun dizaynını değiştiriyor.

Google'ın Android platformundaki yeni Gmail pratiğine giriş yaptığınızda, sağ alt tarafta e-posta oluşturmanızı sağlayan üzerinde '+' olan bir buton vardı. Bu butonda artık bir '+' yerine kalem bulunuyor ve yanına “Oluştur” ibaresi geliyor.

Gmail'in yeni Oluştur butonu bu türlü görünüyor

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere artık, sağ alt taraftaki '+' simgesi konumuna kalem simgesini ve Oluştur” yazısını göreceksiniz. Fakat bu görünüm değişikliği, pratiğe rastgele bir işlevsellik kazandırmayacak. Yani Google, yeni güncellemesiyle yalnızca ufak bir imaj değişikliğine gitmiş durumda.

Google, Gmail için oluşturduğu yeni yazılım güncellemesini tüm kullanıcılara sundu. Büyük bir ihtimalle sizler de Android ekosistemindeyseniz, sizin de kullandığınız Gmail güncellenmiştir. Ama şayet rastgele bir değişiklik göremezseniz, Google Play Store'a giderek Gmail pratiğine güncelleme gelip gelmediğini kolaylıkla denetim edebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.