Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google Kamera 7.4 Yayınlandı: İşte Yenilikler

0 16

Google, stok Android arayüzü kullanan Pixel akıllı telefonları için geliştirdiği dahili kamera pratiği Google Kamera'yı güncelledi. Güncelleme, görüntü çekimlerine odaklanan iki yeni özellik sunarak kullanıcılara daha âlâ bir deneyim sunuyor.

Şu ana kadar Google Kamera'da medya çözünürlüğü değiştirmek için karmaşık bir ayarlar menüsüne girilmesi gerekiyordu. Google Kamera 7.4’le birlikte ise bu durum değişti.

Google Kamera 7.4’le medya çözünürlüğü artık süratli ayarlar menüsünden kolay kolay değiştirilebiliyor. Süratli ayarlarda bölge alan çözünürlük seçeneği farklı medya çözünürlükleri arasında değişiklik yapmaya müsaade veriyor. Çözünürlük seçeneklerinden 1080p seçildiğinde 30fps ve 60fps seçenekleri arasında seçim yapılabiliyor. 4K çözünürlükte ise kare suratı ayarı bulunmuyor.

Google Kamera 7.4’le gelen bir sair özellik de medya kaydederken 8 kata kadar yakınlaştırma yapabilme özelliği. Elbette ki bu özelliğin sunduğu manzara kalitesi, cihazın kamera kalitesiyle pararlel bir biçimde değişiyor.

Google Kamera’nın yeni güncellemesinin kodlarında yapılan incelemelerde Google Pixel 4a ve Pixel 5’e dair referanslar bulundu. Buradan yola çıkarak Google'ın uygulamayı yeni modelleri için optimize etmeye başladığını söyleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.