Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google Mesajlar’a Arama Çubuğu Özelliği Geliyor

0 9

Google Iletiler tatbikine, yeni güncelleme kapsamında arama çubuğu geliyor. Şu an beta aşamasında olan bu güncellemenin yakın bir devir içerisinde daha geniş kullanıcı kitlelerinin de tasarrufuna sunulması bekleniyor. Gmail ve sair Google pratiklerinde bulunan bu özellik, artık de Mesajlar’a geliyor.

Google Iletiler tatbikini Google Play Store üzerinden indirebiliyor olsanız da bu özellik şu an için tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Tatbikin aldığı son güncelleme RCS (Zengin Muhabere Servisleri) etrafında şekillenmişti. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar iMessage’da olduğu üzere sözler bırakabiliyorlardı.

Neler değişecek?

Daha öncesinde ekranın üst tarafında beyaz bir başlık çubuğu mahal alıyordu. Tatbik, daha sonrasında sağ tarafta bulunan bir arama butonu getirmişti fakat yeni sürümle birlikte üstte bulunan çubuk, arama fonksiyonu şeklinde çalışacak.

Güncellemeyle gelecek olan bu değişiklik, çok büyük bir şey üzere gözükmese de kimi kullanıcılar tarafından istenen bir özellikti. Google, iMessage tatbikiyle yarışma edebilmek için Iletiler pratiğinde mütemadi olarak geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Ayrıyeten çıkartma tekliflerinin de pratiğe ekleneceği duyurulmuştu. 

Evet, bu güncelleme nasıl edinilebilir? Yeni özellik, haziran ayında dağıtılmaya başlanan Bildiriler 6.2 Beta sürümünde taraf alıyor. Özelliği çabucak kullanmak istiyorsanız Google Play Store’un Beta Test Program’ına katılabilir ve güncellemenin sizlere gönderilmesini bekleyebilirsiniz lakin güncellemenin beta aşamasına gelinmiş olması yakın bir hengamda tüm kullanıcılara bu özelliğin gönderileceği manasına geliyor. Kararlı sürümü bekleyerek stabil bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.