Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google Pixel Buds, Ses Sıkıntılarıyla Gündemde

0 15

Amerika Birleşik Devleti merkezli teknoloji devi Google’ın popüler Pixel Buds kulaklıklarıyla ilgili forum sahifelerinde geçen hafta başlayan şikâyetler, kulaklıklarda mayıs ayı başından itibaren sesin kesilmesi problemlerinin başladığını gösteriyor. Velev dün Reddit üzerinden paylaşım yapan bir Pixel Buds kullanıcısı, kulaklıklarının kullanılamaz hâlde olduğunu söyledi.

Bununla birlikte gayrı bir kullanıcı da kulaklarının seslerinin farklı vakitlerde birden kesildiğini tabir ediyor lakin bunun kulaklıkların şarj seviyeleriyle alakalı olduğu düşünülüyor. ABD merkezli teknoloji devi Google ise bu hususla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapmasa da firmadan yetkili isimler, şikâyetleri dikkatle incelediklerini tabir etti. 

Sorun, Bluetooth kaynaklı olabilir:  

Kimi kaynaklara nazaran bu sorunun merkezinde kulaklığın bağlı olduğu cihazla Pixel Buds arasındaki Bluetooth bağlantısı bölge alıyor olabilir. Ek olarak kimi kullanıcılar da kulaklıkların hareket ettiklerinde ya da bazen otururken dahi kulaklarından düşmesinden şikâyetçi. Bazen sesin bir kulaklığa daha geç gelmesiyle de karşılaşıldığı bu ses kesilme sorunun bilhassa Google Pixel telefonlarda, Windows ve Mac bilgisayarların yanı sıra iPad cihazlarda görüldüğünü de belirtelim.  

Aslında bu meseleye Microsoft’un Surface kulaklıkları dışında gayri markalarda pek rastlanmadığındandurum, merak konusu oldu ancak bağlı cihazlar arasında farklı nesneler bulunması durumunda kontakta kopmalar olmasının son nokta alışılagelmiş olduğunu söyleyelim zira cihazlar arasında kalan tüm nesneler temasın kalitesinin düşmesine de ya da tamamıyla kopmasına neden olabilir.  

Bu duruma benzeri dertler daha evvel teknoloji devi Apple’ın da başını uzun vade ağrıtmıştı ve hâlâ ağrıtmaya devam ediyor. Firmaysa buna tahlil sağlamak emeliyle destek sahifesi üzerinden sorunun mümkün sebepleri ve bunlara yönelik tahlillerini paylaşıyor.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.