Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google Stadia Güncellendi: İşte Yenilikler

0 19

Kasım 2019 tarihinde piyasaya sunulan bulut teknoloji temelli oyun platformu Google Stadia, tanıtıldığı andan itibaren başlarda birçok soru da oluşmaya başlamıştı. Disklere, internet üzerinden indirmelere, oyun konsollarına yahut oyun bilgisayarlarına gerek kalmaksızın büyük bütçeli oyunları oynamanıza imkân tanıyan harika platform Google Stadia, sunduğu inançlı yapı ile de epeyce ilgi toplamıştı.  

Satın alınan içerikleri sunucularda yayınlamanızı da mümkün kılan bu platform için internet temasınızın, bir akıllı telefonunuzun yahut Google Chrome internet tarayıcınızın olması ehliyetli diyebiliriz. Şimdi ise Google tarafından firmanın büyük yatırımlar yaptığı ve kullanıcıların beğenisine sunduğu oyun platformu için performans ve stabilite iyileştirmelerinin yanında kusur düzeltmeleri içeren yeni bir güncelleme yayınlandı.  

Güncelleme ile Gelen Yenilikler

Tanıtıldığı günden beri büyük ilgi gören Stadia’nın internet üzerindeki arayüzünde bildirim engelleme menüsü butonları ile kontrolör kısmı kullanıcıların oyunları açamamasına sebep olan bir günah barındırıyordu. Neyse ki, platformu daha âlâ ve verimli bir hale getirmek için çalışmalarına ara vermeden devam eden Stadia ekibi, internet üzerinden kullanılan arayüzde görülen ve kullanıcılar tarafından bildirilen bu problemleri çözmek ismine yeni bir güncelleme yayınladı.  

Sunulan güncelleme ile Stadia ekibi birinci olarak kullanıcıların arayüz üzerinden etkileşim kurmasını hayli zorlaştıran ve “Ana Sayfa” ile “Mağaza” butonlarına erişmeyi engelleyen hatayı düzeltti. Böylelikle menü butonlarını ekranın üst kısmına taşıyan ekip, sadece görsel açıdan bir güzelleştirme yapmakla kalmayıp tıpkı devranda birçok kullanıcının başını ağrıtan bir sorunu da çözmüş oldu.  

Kontrolör kısmında taraf alan sorun için ise oyun kitaplığı kısmına da el atan Stadia ekibi, kullanıcıların internet tarayıcısı üzerinden Stadia platformunu kullandığı esnada oyun kitaplığına ulaşmalarına beis olan bir hatayı da verilen güncelleme ile düzeltti

Her ne kadar sunulan güncelleme ile kıymetli dertler büyük ölçüde çözülmüş olsa da Stadia’nın tarayıcı arayüzünün hala iyileştirmelere muhtaçlığı var. Örneğin; kullanıcılar internet tarayıcıları üzerinden Stadia kalite ayarlarını değiştiremiyorlar. Bunu yapmak istemeleri durumunda ise mobil tatbikten gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Umarız ki Google ve Stadia ekibi en kısa vakitte bu durum için de bir güncelleme yayınlar. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.