Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google Stadia, Tüm Android Cihazlara Geliyor

0 10

Google Stadia platformu birçok açıdan uygun bir fikir olsa da bu vakte kadar kullanıcılarına ve sevenlerine hayal kırıklığı yaşattı. Platform üzerinde bulunan kütüphanedeki eksiklikler hâlâ birçok kişi tarafında eleştiriliyor. Buna ek olarak, platformun performans başarısı da gündemdeki meselelerden biri diyebiliriz. Stabilite sorunlarıyla sık sık gündeme gelen platform, mobil tarafta ise sırf belli Android telefonlarda kullanılabiliyor.  

Bildirilen kusurlarını düzelttiğini kamuyla paylaşan Google, sonunda platformun tüm Android telefonlarda kullanılabileceğini belirterek firmanın gerçekçi olmayan oyun deneyimi hayalini deneyebileceğinizi tabir ediyor. Bu durumun, Google’ın sözüyle sırf bir test ya da ‘deney’ olduğunu da sizlerle paylaşalım. 

Google Stadia, Tüm Android Cihazlara Geliyor: 

Yeni özelliği denemek için öncelikle uygulamayı indirin. Tatbik üzerinden ayarlar menüsüne gidin ve ‘Experiments’ seçeneğine tıklayın. Son olarak ise ‘bu cihazda oyna’ seçeneğini seçin. Sahip olduğunuz telefona bağlı olarak performans kayıplarıyla karşılaşmanızın mümkün olduğunu da belirtelim. Telefonunuz ya da tabletiniz üzerinde Stadia platformunu kullanmak istiyorsanız bir oyun denetimcisine dahi muhtaçlık duymayacaksınız zira pratikte bulunan yeni dokunmatik denetim araçları size bu deneyimi yaşatabilecek. Ayrıyeten bu yenilik, Stadia üzerinde bulunan tüm oyunlar için beğenilen. Yapmanız gerekense sadece bir oyun seçmek ve ‘oyun çubuğunu dene’ seçeneğine tıklamak.  

Bu güncellemeler ve yenilikler her ne kadar platforma yönelik kuşkuları azaltacak ve Stadia’yı diğer oyun platformları kadar cazip yapacak üzere olmasa da teknoloji devi Google’ın bu bahisteki yatırımlarına devam edeceğinin ve daha çokça kullanıcıya ulaşmak için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Umarız ki, daha ziyade düzgünleştirme ve günah düzeltmeleri sunularak platform daha oynanabilir bir sahaya dönüştürülür. 

Google Stadia hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi tahliller kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.