Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google TikTok’a yapılan puan saldırısı için harekete geçti!

0 11

İsteyen herkesin çeşitli içeriklere sahip hazırladığı medyaları paylaşmasına imkan tanıyan dijital görüntü platformu TikTok, geçtiğimiz haftalarda Google Play’de bir hücuma uğramış ve tatbikin puanı 4.5’ten 1.2’ye kadar düşmüştü. Bu hikayenin akabinde Google yetkilileri harekete geçti.

TikTok’un en çok kullanıcıya sahip olduğu devlet olan Hindistan’da paylaşılan rahatsız edici içeriklerden sonra, aykırı kampanya başlatılmıştı. Bu kampanyalar üstüne Google Play’da düşük puanlar almaya başlayan tatbik kısa vade içinde, 4.5’ten 1.2 puana düşmüştü.

Istenilmeyen niyetli şahısların aile içi şiddet, hayvanlara yapılan makûs davranışlar, ırkçılık ve istismar içerikli medyalar içermesi nedeniyle, Twitter’da günden olan pratik kısa vadede Google Play’de puan bazında dibi gördü. Bu hadisenin üstüne Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla birlikte, tatbikin puanlaması için düzeltme hamlesi geldi. Yetkililer, kullanıcıların tatbikleri puanlamakta özgür olduklarını, lakin bu durumun spam haline gelmemesi gerektiğini belirtti. Bu açıklamayla birlikte, spam olarak görülen icmal ve puanlar kaldırılınca TikTok’un puanı 1.2’den 1.6’ya yükseldi.

Şu anki şimdiki durumda ise, 27 Mayıs itibariyle tatbikin puanı 2.9 seviyesine yükselmiş durumda.

 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.