Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google’ın Android TV’sinden Birinci Imgeler Ortaya Çıktı

0 21

XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan görsellere göre teknoloji devi Google’ın yeni Android TV cihazının ismi 'Sabrina' olacak. Görsellerden gördüğümüz üzere cihaz, yumurta üzere kavisli bir yapıda gelecek. Cihazın üzerinde ABD merkezli teknoloji devini simgeleyen 'G' logosu da bulunuyor gelgelelim argümanlara nazaran bu yeni eser, Google’ın akıllı mesken sistemi olan Nest markası altında da piyasaya sürülebilir. 3 renk seçeneğine sahip olması beklenen yeni Google cihazının siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle tanıtılması bekleniyor.

XDA Developers tarafından ortaya çıkartılan görseller sayesinde birinci defa görme fırsatı yakaladığımız bu yeni cihazın imajlarının bir medyadan alındığı da belirtiliyor. Aslında bu görüntünün oluşturulma tarihi Ekim 2019 üzere nispeten eski bir tarihe dayanıyor. Bu yüzden, eserin çok yakın bir devranda önümüze çıkabileceğini söyleyebiliriz.  

 Sabrina ile birlikte Google'ın kumandası da tanıtılabilir:

Bununla birlikte bildiğiniz üzere Google’ın Chromecast cihazıyla ilgili en büyük şikâyetlerden biri de telefonumuzu uzaktan denetim aracı olarak kullanmak zorunda kalmamızdı. Neyse ki teknoloji devi Google, bu mevzuda kullanıcıların davetlerine kulak verdi ve muhtemelen Google Android TV cihazıyla beraber uzaktan kumandayı da göreceğiz. Uzaktan kumanda görselini de gün yüzüne çıkarmayı başaran site sayesinde görüyoruz ki kumandanın üzerinde bir de Google Asistan butonu bulunuyor.

Her ne kadar bu kadar detaya erişmeyi başarmış olsak da maatteessüf yeni Android TV eserinin isminin ne olacağı, fiyatı ve tanıtım tarihi şimdi tam olarak net değil. Kesin olarak bilinen tek şey, cihazların Google I/O 2020 etkinliğinde tanıtılacağıydı fakat koronavirüs salgını sebebiyle aktiflik iptal edildi. Umarız ki yeni eserler, Google Pixel 4a ile önümüze çıkacaktır.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.