Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Google’ın Ofis Pratiklerine Yeni Özellikler Geliyor

0 16

ABD merkezli teknoloji devi Google; “Dokümanlar”, “E-Tablolar”, “Slaytlar” ve “Formlar” isimleriyle sunduğu Microsoft Office alternatifi pratiklerini kullanıcılarla fiyatsız olarak buluşturuyor. Bu sayede kullanıcılar, rastgele bir fiyat ödemeden tüm ofis pratiklerine kolaylıkla erişebiliyorlar.

Google tarafından bugün yapılan açıklamalara göre şirketin ofis pratiklerinin hem Android hem de masaüstü sürümlerine yeni özellikler geliyor. Açıklamalarında iki farklı özellik üzerine odaklanan Google, bu özelliklerle Android kullanıcılarının daha düzgün bir ofis pratiği deneyimi yaşayacaklarına inanıyor. Google'ın açıklamalarına nazaran kullanıcılar, bahsedilen özelliklerden birini bugün, oburunu ise önümüzdeki haftalarda kullanma imkanı yakalayacaklar.

Android kullanıcıları, artık yeni bir arayüz kullanacaklar

Google tarafından yapılan açıklamalara nazaran Android platformunda ofis pratiklerini kullananlar, artık yeni bir arayüz ile karşılaşacaklar. Kullanıcıların işlerini bir oldukça kolaylaştıracak olan bu arayüz, bir yandan daha geniş bir görüş meydanı sunarken başka yandan da tahlillerin okunabilmesi için münferit bir kısım içerecek.

  • Not: Sol taraftaki görsel pratiklerin eski sürümünü, sağ taraftaki görsel ise yeni sürümü göstermektedir.

Google'ın bugün itibarıyla ofis pratiklerine yayınladığı yeni güncelleme, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar pratiklerini kapsıyor. Kullanıcılar, içeriklere yeni bir tahlil yapmak istediklerinde ya da gelen tefsirleri okumak istediklerinde daha ak bir arayüz ile karşılaşacaklar. Ayrıyeten bir kimseyi etiketleyip tefsir yapmak için, tam ekranlı bir arayüz sunulacak..

  • Not: Sol taraftaki görsel pratiklerin eski sürümünü, sağ taraftaki görsel ise yeni sürümü göstermektedir.

Google'ın ofis tatbiklerinin masaüstü sürümüne gelecek yenilikler ise kullanıcılar için kıymetli bir sorunu çözecek. Kullanıcılar şu anda Google'ın ofis pratiklerini çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak kullanabiliyorlar. Fakat üzerinde çalışılan evrakların çevrimiçi mi çevrimdışı mı kaydedildiği bir türlü anlaşılamıyordu. Google'ın önümüzdeki haftalarda masaüstü sürüme getireceği yeni özellik, evrakların kaydedilme durumunu net bir halde gösterecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.