Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Gösterilmemesine Karşın PS5’e Geleceği Bilinen 8 Oyun

0 9

Sony, uzun vadedir beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5’i dün düzenlediği bir aktiflikle tanıttı. Sony, PlayStation 5’in tanıtıldığı aktiflikte daha çok PS5’le gelecek oyunlara odaklandı. Fakat PS5’le gelmesini beklediğimiz kıymetli oyunların bir kısmı aktiflikte görünmedi. 

Resident Evil 8, project Athia ve yeni Spider-Man oyunu üzere PlayStation 5 için yayınlanacak oyunlar gösterilse de  PlayStation yerküresinin en güzel oyunlarından olan God of War’ın yeni oyunu olacak God of War 5 gibi büyük imalatları dünkü etkinlikte maatteessüf göremedik. Yeniden de dün akşam gösterilmemesine karşın geleceğini bildiğimiz kimi PS5 oyunları bulunuyor.

8. Final Fantasy XVI

Sony’nin dün düzenlediği aktiflikte önümüzdeki yıllarda çıkacak iki yeni Final Fantasy oyununun fragmanlarını göstermesi bekleniyordu. Lakin Final Fantasy XVI’nın fragmanı ne yazık ki aktiflikte konum almadı.

Final Fantasy XVI’ın fragmanı ortaya çıkmasa da oyunun yayınlanacağı tarihle ilgili bir haber ortaya çıktı. Bloomberg’den Jason Schreier, Final Fantasy serisinin yeni oyunlarından olacak Final Fantasy XVI’ın 2025 yılında piyasada olacağını açıkladı. 

7. Final Fantasy VII Remake Part 2

Jason Schreier’in Twitter’da yayınladığı varsayımlarında yan alan başka Final Fantasy oyunu ise Final Fantasy VII Remake Part 2 oldu. Schreier, oyunun 2021 yılının sonbaharında yayınlanacağını söyledi. 

Unreal Engine 5 ile geliştirilmesi gündemde olan Final Fantasy VII Remake Part 2’nin 2021 yılında piyasaya sürüleceği haberleri yayınlanmış olmasına karşın oyun Sony’nin PlayStation 5 etkinliğinde kendine taraf bulamadı. 

6. Elden Ring

Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R.Martin’in oyun yerküresine adıma atarak, Elden Ring’in geliştirilmesin rol aldı. Oyunun PlayStation 5’le ortaya çıkacağını düşünüyordu. Lakin dünkü etkinlikte Elden Ring’i de göremedik. 

5. God of War 5

God of War serisi, birinci oyunundan beri PlayStation yerküresinin en sevilen oyunları arasında taraf aldı. Yayınlanan son God of War oyunu olan God of War 4, iki yıl evvel PlayStation 4 için yayınlanmıştı. God of War 4’ün akabinde geçtiğimiz periyotta yeni God of War oyunu için çalışmaların devam ettiği de ortaya çıkmıştı. God of War’ın başkanı Cort Barlog, geçtiğimiz mart ayında yeni oyun için kimi ipuçları vermişti. Serinin yeni oyununu dün akşamki PlayStation 5 etkinliğinde görmeyi bekliyorduk lakin ne yazık ki bu mümkün olmadı.

4. Crash Bandicoot

Crash Bandicoot, PlayStation yerküresinin artık ikonik oyunlarından biri haline geldi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sızıntı, yeni Crash Bandicoot oyunu için çalışmaların başladığını argüman ediyordu. Gelgelelim anladığımız kadarıyla oyunun geliştirme sürecinde henüz büyük adımlar atılmadığı için Crash Bandicoot’u dün akşamki aktiflikte göremedik. 

3. Silent Hill

Uzun bir müddettir PlayStation 5’le bir arada yeni bir Silent Hill oyunun geleceği istikametinde haberler dolaşıyor. Velev bu ayın başında Amazon’un listelerinde PlayStation 5 için gelecek bir Silent Hill görülmüştü. Bu nedenle birçok insan dünkü etkinlikte bir de Silent Hill duyurusu bekliyordu. Fakat beklenen olmadı.

2. Call of Duty 2020

Sony’nin etkinliğinde hakkında açıklama yapılması beklenen oyunlardan biri de yeni Call of Duty oyunu olması beklenen Call of Duty: Black Ops Cold War’dı. Lakin aktiflikte yeni Call of Duty oyunuyla alakalı bir açıklama yapılmadı. 

1. GTA 6

Geldik bu haberin en can alıcı noktasına. GTA serisinin yeni oyunu olacak GTA 6’yı bekleyişimiz sürüyor. Oyunun ne hengam çıkacağı zahir değil. Bir umut olarak Sony’nin etkinliğinde GTA 6’dan bahsetmesi bekleniyordu. Gelgelelim bu olmadı. Aktiflikte gösterilen birinci fragmanlar GTA 5 ve GTA Online’ın fragmanları olmasına karşın GTA 6 hakkında tek bir söz edilmedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.