Makalecin - Güncel Blog Yazıları

GTA 5 fiyatsız oldu! GTA 5 Epic Games Luncher’dan nasıl alınır?

0 16
ABONE OL

2013 yılında birinci sefer piyasaya sürülen GTA 5, yedi yıldır en tanınan oyunlar arasında mekanını almaya devam ediyor. Rockstar’ın yakaladığı satış başarısı sayesinde, oyunun ömrü git gide uzadı ve yedi yıldır en çok oynanan oyunlar arasında noktasını almayı başardı.

Velev Twitch platformunda Nisan ayının en çok izlenen oyunları arasında 72,595,111 saat ile 6. sıraya yerleşti. GTA 5’ten sonra çıkan ve tekrar Rockstar Games’in oyunu olan Red Dead Redemption 2 bile bu başarıyı yakalayamadı.

Son devirlerde PC oyuncularına eksiksiz fırsatlar sunan Epic Games, GTA 5’i fiyatsız hale getirdi. Epic Games tarafından fiyatsız hale getirilen GTA 5, nasıl alınır? GTA 5 hileleri neler? GTA 5 sistem gereksinimleri neler? GTA 5 kaç GB? Tüm bu soruları bu haberde cevaplıyoruz!

GTA 5’i fiyatsız bir biçimde alıp oynayabilmek için, Epic Games hesabınız olması gerekiyor. Hesabı açtıktan sonra, Epic Games’in internet sitesi üstünden oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Daha sonrasında ise oyunu bilgisayara yükleyip oynayabilmeniz için, Epic Games Luncher’a sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra iki aşamalı doğrulamayı da canlı etmeniz gerekiyor.

İki aşamalı doğrulama seçeneği, oyunu kütüphanenize ekledikten sonra önünüze gelecek. Bu noktada SMS ya da e-posta yoluyla canlı edebilirsiniz.

Epic Games Luncher’ı, Epic Games’in internet sitesinde bulunan, giriş butonunun yanındaki ‘Epic Games’i indir’ seçeneğinden indirebilirsiniz. Tüm bunların dışında internet sitesine giriş yapmadan, Epic Games Luncher’dan da oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Lakin oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için, luncher yani tatbikin bilgisayarınızda bulunması gerekiyor. Fiyatsız bir halde oyunu kütüphanenize ekledikten sonra, pratiğin sol tarafında bulunan kütüphane sekmesine giderek, bu kısımdan oyunu bilgisayarınıza indirmeye başlayabilirsiniz.

GTA 5 Online için 1.000.000 GTA parası vereceğini açıklayan Epic Games, bu paranın en geç 1 hafta ile 10 gün arasında hesabınızda olacağını da oyunun sahifesinde bulunan açıklama ile paylaştı.

Tüm bunların haricinde GTA 5 Epic Games tarafından 15 Mayıs 2020 ile 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında Türkiye saati ile 18:00’a kadar fiyatsız olacak.

GTA 5 kaç GB?

Yerkürenin en popüpler oyunları arasında nokta alan GTA 5, geniş yerküresi ve kaliteli grafikleri nedeniyle bilgisayarınızda 80 GB’lık boş alan olmasını gerektiriyor. Bilgisayarınızda kâfi alan yoksa, oyunu indirmeden evvel bu meydanı oluşturmanız ve sonrasında oyunu indirmeye başlamanız değerli.

Bunun nedeni ise oyun inerken, bilgisayarınızda mahal yoksa indirme başarısız olur. Daha sonrasında bilgisayardan belge silseniz bile, birtakım durumlarda, oyun evraklarında sorun oluyor ve sıfırdan indirmek farz hale gelebiliyor.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.