Makalecin - Güncel Blog Yazıları

GTA 5’in Mobil Sürümü Olduğu Söylenen Oyunu Denedik

0 25

Medya oyun bölümünün en tanınan oyunlarından bir tanesi hiç elbet GTA 5. Rockstar Games tarafından geliştirilen oyun, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve o gün bugündür kolun en çok sevilen oyunlarından bir tanesi olmaya devam ediyor. GTA 5'e gösterilen sevgi, oyunun satış rakamlarında da kendisini gösterdi ve GTA 5, yakalanması sıkıntı bir satış ölçüsüne ulaştı.

GTA serisi ve Rockstar Games'i içeren her haber, yaşanan her gelişme oyunseverleri heyecanlandırıyor. Hal bu türlü olunca da GTA 5 ile ilgili teşebbüslerin gerisi arkası kesilmiyor. Velev geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde bir geliştiricinin GTA 5'in mobil versiyonunu oluşturduğundan ve bu oyunun Android platformunda deneyimlenebildiğinden bahsetmiştik. Şimdiyse bu mobil oyunu sizler için biz denedik.

GTA 5'in mobil versiyonu, paylaşılan manzaralarda oyunun özgününe ziyadesiyle benziyordu. Ayrıyeten genel kalitesi de bir mobil için düzgün görünüyordu. Ama gerçeğin beklenildiği kadar yeterli olmadığını açıkça tabir edebiliyoruz. Bağımsız bir geliştiricinin GTA 5'in mobil sürümü için hala çok uzun bir yolunun olduğunu söyleyebiliriz. Başkaca 80 GB'lik bir oyunun 250 MB'lik bir boyuta düşüyor oluşu, oyunla ilgili aslında bir ön haber veriyor.

GTA 5'in mobil sürümü Google Play Store ya da başka tatbik mağazalarında bulunmuyor ve APK belgesi olarak indirilip, telefona yüklenmesi gerekiyor. Bu durum kimi tüketiciler tarafından önemsenmezken birtakım tüketicilere nazaran APK belgeleri güvenlik açısından riskli ve telefona yüklenmemesi gerekiyor. İşte sizler için hazırladığımız görüntü, oyunu yüklemekten çekinen takipçilerimize GTA 5'in mobil sürümünün nasıl olduğunu ortaya koyuyor.

GTA 5'in Epic Games'te fiyatsız olduğunu bir sefer daha hatırlatalım

Oyunseverler, son birkaç gündür nereye baksalar GTA 5 ile ilgili yeni bir şeyler görüyorlar. Bunun nedeni ise son devirlerin tanınan çevrimiçi oyun platformlarından Epic Games'in başlattığı bir kampanya. Epic Games, dün itibarıyla milyonlarca oyunseveri peşinden sürükleyen GTA 5'i bir hafta boyunca fiyatsız olarak dağıtmaya başladı. Şayet bu kampanyadan habersizseniz ve GTA 5'e çabucak fiyatsız olarak sahip olmak isterseniz, sizleri burada bulunan haberimize bekliyoruz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.