Makalecin - Güncel Blog Yazıları

GTA 5’in Popülaritesi, GTA 6 İçin Bir Köstek Değil

0 13

2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, görüntü oyun tarihinin en tanınan oyunlarından bir tanesi olmayı başardı. Bugün bile peynir ekmek üzere satan ve milyonlarca canlı oyuncuya sahip olan oyun, geliştirici şirket Rockstar Games tarafından da hala önemseniyor. Şirket, oyuna getirdiği güncellemelerle GTA 5'in çevrimiçi modunu mütemadi yeniliyor ve bu sayede oyuncular da GTA 5'ten uzaklaşmıyorlar.

GTA 5 hala tanınan olsa da artık 7 yıllık bir oyun ve oyuncular, serinin yeni üyesinin çıkışını sabırsızlıkla bekliyorlar. Ne var ki Rockstar Games, bugüne kadar bu bahiste hiçbir açıklama yapmadı. Velev birtakım kısımlar, GTA 5 hala bu kadar popülerken GTA 6'nın unutulması gerektiğini savunuyorlar. Gelgelelim GTA 6'nın GTA 5 oynanmaya devam edilirken de tanıtılabileceği, şahsen en yetkili isim tarafından ima edildi.

Rockstar Games'in çatı şirketi olan Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, bir konferans sırasında kıymetli açıklamalarda bulundu. Zelnick'in açıklamaları, Take-Two Interactive bünyesindeki şirketlerin yeni oyunlarıyla ilgili somut bir şey vermezken, üstü saklı olarak çok değerli detaylar içeriyor. Açıklamalar, GTA 5'in popülaritesinin GTA 6'yı durduramayacağının düşünülmesine neden oluyor.

“Rakipleriniz tarafından alt edilmeye yalnızca birkaç dakika uzaklıktasınız.”

Zelnick, herkesin yaptıkları işleri sevdiğini ve buna nazaran konum aldıklarını gelgelelim bunun, yeni girişimler için bir mani olmadığını lisana getiriyor ve yeni girişimlerden korkmadığını zira rakip geliştiriciler tarafından alt edilmeye birkaç dakikalık uzaklıkta olduklarını söylüyor. Zelnick'e nazaran bu durum medya oyun kesiminin temelinde olan bir şey.

Aslına bakacak olursak Zelnick'in bu siyaseti yeni bir tavır değil. Şirket, geçtiğimiz periyotlarda de emsal şeyler yaptı. Bunun en uygun örneği de hiç elbet “NBA 2K”. Şirket, NBA 2K'nın çevrimiçi sürümünü yayınladıktan sonra beklemediği bir ilgiyle karşılaştı. Şirket, birinci oyun hala popülerken “NBA 2K Online 2″yi oyuncularla buluşturmaktan çekinmedi. Üstelik NBA 2K Online 2, birinci oyundan daha tanınan olurken NBA 2K Online da popülaritesini yitirmedi.

Zelnick'in açıklamalarından GTA 6'nın yakında tanıtılacağı üzere bir meal çıkaramıyoruz. Yeniden de en azından GTA 6'nın tanıtılması için GTA 5'in oyun kütüphanelerinde unutulmasını beklememiz gerekmeyecek diyebiliriz. Şirket, GTA 6 ile en üst seviye donanımları hedeflerken GTA 5 ile nispeten zayıf donanımlara keyifli anlar sunmaya devam edebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.