Makalecin - Güncel Blog Yazıları

GTA 6’nın Çıkış Tarihi ile İlgili İpucu Verilmiş Olabilir

0 19

Geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde görüntü oyun bölümünün en değerli isimlerinden bir tanesi olan Take-Two Interactive'in 2020 yılındaki birinci mali raporunu açıkladığından bahsetmiştik. Dünyanın en tanınan oyunlarından bazılarının yasal haklarını bulunduran Take-Two'unaçıklamaları, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 üzere oyunların çatır çatır satmaya devam ettiğini ortaya koyuyordu. Fakat şirketin açıklamaları, önümüzdeki yıllarla ilgili de büyük ipuçları saklıyor.

Şirket tarafından yapılan mali rapor açıklamalarında bu yılki durgunluğun muvakkat bir süreç olduğu, önümüzdeki yıllardaki mali durumun çok daha farklı olacağı belirtildi. Yaklaşmakta olan oyunları ile ilgili de konuşan şirket, piyasaya sürecekleri oyunların ellerindeki en güçlü kozlar olduğunu tabir etti. Üstelik yapılan açıklamalarda yaklaşan oyunların mevcut prodüksiyonların devamı niteliğinde olacağı belirtildi.

Take-Two Interactive'in açıklamaları akıllara GTA 6'yı getiriyor

Take-Two Interactive'in medya oyun bölümünün değerli isimlerinden bir tanesi olduğunu zati söylemiştik. GTA serisinin yaratıcısı olan Rockstar Games'in, Take-Two Interactive'in alt kuruluşu olması da bu durumun nedenlerinden biri.

Take-Two Interactive'in mali rapor açıklamaları sırasında kullanmış olduğu “mevcut imalatların devamı” tabiri, oyunseverlerin akıllarına direkt GTA 6'yı getirdi. Zira yeniden tıpkı açıklama sırasında önümüzdeki devirlerde piyasaya sürülecek oyunların güçlü kozlar olacağı vurgusu yapıldı. GTA serisinin oyun bölümünde ne kadar güçlü olduğunu düşünecek olursak, Take-Two Interactive'in GTA 6'dan gayrı bir imalata referans veriyor olduğunu düşünmek hayli zorlaşıyor.

Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamalarda yeni ve argümanlı oyunların piyasaya sürülmesinin 2021 itibarıyla başlayacağı tabir edildi. Şirketin 2022 mali yılı için tezli açıklamalarda bulunduğunu da düşündüğümüzde GTA 6'yı en erken 2021 yılında göreceğimizi söyleyebiliriz.

GTA 6'nın geliştiricisi Rockstar Games'ten de bugüne kadar en ufak bir açıklama gelmedi. Fakat oyunla ilgili tezler silsilesi hiçbir vakit kesilmedi ve oyunseverler, bir yandan GTA 6 ile ilgili resmi açıklamaları beklerken bir yandan da mümkün GTA 6 senaryolarına kulak kabarttılar.

Take-Two Interactive'in açıklamaları, her ne kadar üstü örtülü da olsa GTA 6'nın yolda olduğunun bir göstergesi olabilir. Ama şirketin son açıklamaları, en erken 2021 yılında piyasaya sürülmesinin daha olası olduğunu ortaya koyuyor. Fakat medya oyun dalının hareketli yapısını göz önünde bulunduracak olursak şirketin tüm oyunseverleri zıt zaviye yapabileceğini de unutmamalıyız.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.