Makalecin - Güncel Blog Yazıları

‘Gulag’ Sistemi, Call of Duty: Mobile’a da Geliyor

0 16

Medya oyun kolunun kıymetli isimlerinden bir tanesi olan Activision, geçtiğimiz yıl heyecanla beklenen yeni oyunu Call of Duty: Asrî Warfare'ı duyurdu. Gördüğü ilgiden fazlasıyla şad kalan geliştirici ekip, oyunu piyasaya sürdükten kısa bir mühlet sonra Call of Duty efsanesinin mobil sürümünü de oyunseverlerle buluşturdu. Ayrıyeten süreç içerisinde Call of Duty: Çağdaş Warfare'ın hayatta kalma oyunu olan Call of Duty: Warzone da piyasaya sürüldü.

Call of Duty: Warzone, birden fazla yanıyla klâsik bir hayatta kalma oyunu. Ama bu oyunu rakiplerinden benzersiz kılan bir özellik bulunuyor. Bu özellik, “Gulag” olarak isimlendiriliyor ve Call of Duty: Warzone'daki bu etkileyici özellik, kısa bir müddet sonra Call of Duty: Mobile'a da gelecek.

Call of Duty: Warzone'daki Gulag sistemi nedir?

Call of Duty: Warzone'u öteki hayatta kalma oyunlarından ayıran bir özellik olan Gulag, oyunseverlere öldüklerinde ikinci şans veren bir sistem. Şöyle ki; olağan koşullarda bir oyunda öldükten sonra her şey bitmiş olur. Fakat Gulag sayesinde oyunseverler, hayatta kalma modundaki birinci vefatlarında Gulag'a gönderiliyorlar. Tüm oyuncular, birinci sefer öldüklerinde Gulag'ı ziyaret ediyorlar.

Gulag ortamında bir araya gelen oyuncular, sıralı bir halde 1'e 1 müsabakalara giriyorlar. Bu müsabakanın kazananı ise maça geri dönüyor. Böylelikle kolay bir günah yüzünden ölen oyuncular, maçı kazanmak için 2. bir baht elde etmiş oluyor.

Call of Duty: Mobile'a gelecek Gulag sistemi, Warzone'dakinden biraz farklı olacak

Geliştirici ekibin Call of Duty: Mobile için üzerinde çalıştığı Gulag sistemi, Warzone'a orantıyla biraz dahafarklı olacak. O denli ki oyuncular, Call of Duty: Mobile'ın Gulag sisteminde yalnızca bir haritaya sahip olacaklar. Yani Call of Duty: Warzone'daki varyantların tümü Call of Duty: Mobile'da bölge almayacak. Lakin her şeye karşın oyunseverler, Call of Duty: Mobile'da artık çok daha farklı bir deneyim yaşayacaklar.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.