Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Half-Life: Alyx, Far Cry 5 Grafikleriyle Tekrardan Yapıldı

0 22

Half-Life, geçtiğimiz aylarda sanal gerçeklik oyunu olan Half-Life: Alyx ile önümüze çıktı ve bu oyun, oyuncular tarafından çok ilgi gördü. Oyun, Half-Life serisinin birinci sanal gerçeklik oyunuydu. Reddit’ten bir kullanıcı, oyunun en sevilen haritası olan City 17’yi Far Cry 5 haritasına dönüştürdü. Haritanın her bir ayrıntısına mahal veren dizayncı, oyunda görmeye alışılan manzaraları Far Cry 5'e taşıdı.

Half-Life: Alyx, Half-Life'ın sanal gerçeklik oyunu olduğundan oyundaki görseller için muazzam diyebiliriz. City 17, kocaman kale manzarası ve çatılarıyla ünlü olan bir Half-Life: Alyx haritası. Oyunu oynayan acilen çabucak herkesi büyüleyen harita, kişilerin hafızalarına kazınmış durumda. 

City 17’ye bir de bu şekilde bakın:

Kıyamet sonrası hayatı iliklerinize kadar hissettiren bu harita, oyunu oynarken sizi adeta içine çekiyor. Elinizdeki silahla yan odadan çıkanları vurmak isterseniz, o hengam haritayı Far Cry 5 üzerinden oynamanızı öneririz. Bu türlü hoş bir haritada Far Cry 5 deneyimi yaşamak, tüm Far Cry oyuncularını sevindirebilir. 

Haritayı merak edenlerin Half-Life: Alyx sahibi olmasına gerek yok. Reddit’te SaintPerkle kullanıcı isimli dizayncı, haritayı Far Cry 5’e uyarlamış durumda. Eşyalar ve balkonlar dâhil olmak üzere tekrar yapılan bu harita sahiden çok şık görünüyor. Half-Life: Alyx’in gözetim ofisine bile bölge veren dizayncı, işini çok ciddiye almış üzere.

Olağan ki bu harita kullanıcılara tam mealiyle bir sanal gerçeklik deneyimi sunmuyor lakin amacın o olduğunu da sanmıyoruz zira bunun bir Far Cry 5 haritası olduğunu unutmamakta yarar var. Oyunun PC versiyonunda oynanabilen haritaya buradan ulaşabilirsiniz. Harita hakkındaki mülahazalarınızı tefsirler kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.