Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Halo 3’ün 4K Çözünürlükte Oyun İçi Imgeleri Ortaya Çıktı

0 295

Yepyeni olarak yalnızca Xbox'a hususî olarak piyasa sürülen Halo üçlemesinin tüm oyunlarını çok yakında PC'de görmeye başlayacağız. Halo üçlemesini PC'ye getirmek için çalışan Microsoft ve 343 Industries, Halo 3'ü örtük beta olarak kimi kullanıcılara sunmuştu. Oyunu saklıda betada PC üzerinden deneyimleyen oyunculardan 4K çözünürlükte en yüksek ayarlarda ekran imajları gelmeye başladı. 

Halo 3'ün ana hikâyesiyse kısaca şu halde ilerliyor: Master Chief, 'Büyük Savaş' olarak isimlendirilen beşerler ve Covenant ırkı arasında geçen savaşı sonlandırmak üzere geri dönüyor. Yerkürenin bütün savunma mekanizmaları yanla bir olmuş hâldeyken, Master Chief, yapay zekâ destekli yardımcısı Cortana ile Gravemind'da kapana kısılmış durumda. Bu yaşanan kaosun ortasında Dünya'da Afrika çöllerinin altına savaşın bütün seyrini değiştirebilecek bir şey keşfediliyor.

Halo 3 PC, 4K UHD çözünürlükte ve HDR olarak oynanabilecek:

PC üzerinde 4K çözünürlükte ve HDR olarak oynanabilen Halo 3, ayrıyeten serinin gayri PC'ye gelen oyunlarında olduğu üzere fare ve klavye ile oynayış destekleyecek. Oyun çevrimiçi tarafına gelecek olursak oyuncular, arkadaşlarıyla birlikte 24 farklı haritada küresel olarak gayrı oyuncularla karşılaşabilecek. Halo 3'ün PC versiyonu içinse Halo ve Halo 2'de olduğu üzere bir 'remaster' süreci yapılmadığı için oyundan çok da çokça bir grafik kalitesi beklemek hakikat olmaz. Ancak tekrar de ortaya çıkan ekran manzaraları 4K çözünürlükte ve maksimum manzara ayarlarında oyunun hâlâ hoş bir imaj kalitesi sunduğu görülebiliyor.

Halo 3 PC'nin örtülü betasından yayınlanan vesair oyun içi imgeler:

Halo 3'ün tam olarak ne hengam satışa sunulacağı hakkında şimdi bilinmiyor. Ama yapılan kestirimlere nazaran Halo 3 kapalı beta kusur düzeltmeleri biter bitmez, bu yaz ahir satışa sunulacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.