Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HDMI 2.1’e Sahip Birinci Oyuncu Monitörü ‘Spectrum’ Duyuruldu

0 25

Çok güçlü özelliklere sahip olacağı konuşulan oyun konsollarının çıkışının yaklaşmasıyla birlikte konsol ve oyun bilgisayarı arasındaki yarışma de alevlendi. Oyun bilgisayarı üreticileri, konsolların bu denli güçlü hâle gelmesine karşılık çalışma içerisindeyken Eve'den düzgün haber geldi. Konuta, HDMI 2.1'li ilk monitör olan Spectrum'u resmen duyurdu.

Spectrum, 27 inç boyutunda bir monitör için sıra dışı kabul edilebilecek özellikler taşıyor; bunlardan biri de 100 W USB-C geçiş desteği sunması. Spectrum, en uygun oyuncu monitörlerinden biri olan LG GL850'de de kullanılan Nano IPS panel teknolojisine sahip. Saf bu güçlü özellikleri taşıyan monitörün sundukları bunlarla da sonlu kalmıyor.

Monitör, 3 farklı modelle önümüze çıkacak:

Parlaklık, kontrast, ekran yenileme suratı ve karartma üzere değerli ölçülerde de gözle görülebilen iyileştirmelere gidilmiş. Bir de bu özelliklere HDMI 2.1'in eklenmesi, bu monitörü hayli pahalı hâle getiriyor. Başkaca bu cihazın farklı bir özelliği daha bulunuyor, Spectrum'un özellikleri, teknoloji tutkunlarından oluşan bir topluluk tarafından oylanarak belirlenmiş. Bu da cihazın oyuncuların istedikleri hali almasına ekte bulunmuş.

Şu anda ön satışta bulunan cihaz, 3 farklı yapılandırmada satılıyor. 144 Hz'de 2560 x 1440 çözünürlük sunan model 389 dolar (vergiler hariç 2.700 TL), 240 Hz'de 2560 x 1440 çözünürlük sunan model 529 dolar (vergiler hariç 3.670 TL) ve 144 Hz'de 3840 x 2160 çözünürlük sunan modelse 629 dolardan (vergiler hariç 4.365 TL) ön satışa çıktı.

529 dolar ve 629 dolardan ön satışa çıkan iki modelde de iki adet HDMI 2.1 girişi bulunuyor. Bu da yeni nesil konsollar olan Xbox Series X ve PlayStation 5'i monitörünüze birebir anda bağlayabileceğiniz mealine geliyor. Çok güçlü grafikleri bile zorlanmadan sunacak olan bu monitör, ilerde 4K televizyonların tarafını almaya aday gözüküyor. Konsol kullanıcıları da bu monitörü kullanarak konsollarından en yüksek verimi alabilirler.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.