Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Hellblade 2, Unreal Engine 5 Üzerinde Geliştiriliyor

0 10

Ninja Theory tarafından Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen ve grafikleriyle büyük övgüler olan Hellblade, yeni oyunuyla da benzeri bir muvaffakiyet yakalamayı amaçlıyor. Xbox tarafından doğrulanan malumata nazaran Ninja Theory, Hellblade 2’nin Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştiriyor. Geçtiğimiz ay bir PS5 demosunda önümüze çıkan Unreal Engine 5 motoru, hem grafiksel hem de fizikî manada oyunlara adeta boyut atlatıyordu. 

Xbox Series X hakkında bilinmeyenleri açıklayan Xbox, Hellblade 2 için geliştirici firmanın Epic Games’in yeni oyun motorunu kullandığını söyledi. Yapılan açıklamada, yeni oyun tıpkı hengamda Xbox Series X’in de gücünü kullanacak. Bu da bizlere gösteriyor ki, birinci oyunuyla bizleri ziyadesiyle etkileyen Hellblade, yeni oyunuyla da muvaffakiyet yakalayabilir. Birinci oyundaki hikayesi kısa ancak son nokta etkileyici olan oyunun Unreal Engine 5 motoruyla neler yapabileceği şimdiden merak konusu oldu. 

PS5’in demosuyla tıpkı olmayabilir

Unreal Engine 5’in PS5 desteğiyle bizlere gösterdiği oyun motoru, Xbox’da da tıpkı kaliteyi yakalayamayabilir. Epic Games, Unreal Engine 5 demosunun PS5’te oynatılabildiğini doğruladı, gelgelelim bu duyuru Xbox ya da PC için şimdi yapılmadı. Bu platformlarda oyunların kalitesi çok daha uygun olabileceği üzere daha ehliyetsiz de kalabilir. Epic Games, PS5’in SSD suratlarıyla çalışması için Unreal Engine 5’in kimi kısımlarını tekrar yazdığını söylemişti. Bu açıklama, oyun motorunun Xbox Series X oyunlarının daha kalitesiz görüneceği mealine gelmiyor, yalnızca ortada bilinmezlik yan alıyor. Çünkü, Unreal Engine 5 ile geliştirilen Hellblade 2’nin de rastgele bir oyuniçi görseli paylaşılmadı.

Hellblade 2 hangi platformlara gelecek?

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Hellblade 2’nin Xbox X Series ve PC’ye geleceği açıklandı. Bu da oyunun yüksek grafiklere sahip olacağını doğrulamış oluyor. Elbette, grafiksel mealde daha ziyade malumat edinmek için bir müddet daha beklememiz gerekiyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.