Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Hibrit teknolojili Intel Lakefield işlemcileri pazara sundu

0 40

Intel Hibrit Teknolojili Intel Core işlemciler %47’ye kadar daha küçük devre kartı ebadı ve daha uzun pil ömrü için %56’ya kadar daha küçük paketleme yeri içinde Windows 10 ile tam pratik uyumluluğu sunuyor ve orjinal gereç üreticilerine kullanıcıların beklediği PC deneyimini sunma imkanının yanısıra, tek ekranlı, çift ekranlı yahut katlanabilir ekranlı cihazlarda form faktörü tasarımı konusunda esneklik tanıyor.

Intel Hibrit Teknolojili Intel Core işlemci özellikleri

PoP bellek iliştirilmiş halde satışa sunulan ve bu formda devre kartı ebadını küçülten birinci Intel Core işlemciler

Şarj etmeler arasındaki vadeyi uzatmak için bekleme konumundayken 2.5mW üzere düşük bir ölçüde SoC (Çip/Yonga üzerinde Sistem) güç tasarrufu yapan birinci Intel Core işlemciler- Y-serisi işlemcilere orantıyla %91’e kadar daha düşük güç tasarrufu. ii

Katlanabilir ve çift ekranlı PC’ler için ülkü olan kişisel tasarım çift dahili ekran data yolu özelliği içeren birinci Intel işlemciler olma özelliğini taşıyor.

Intel Hibrit Teknolojisine sahip Intel Core i5 ve i3 işlemciler daha ağır iş yüklerinin ve öncelikli pratiklerin gerekliliklerini bölgesine getirmek için 10nm Sunny Cove çekirdekten yararlanıyor. Dört adet kuvvet tasarruflu Tremont çekirdek de art planda gerçekleştirilen işler için güç ve performans optimizasyonunun istikrarda olmasını sağlıyor. İşlemciler 32- ve 64- bit Windows pratikleri ile tam koordinasyonlu.

Intel’in Mobil Müşteri Platformları Genel Yöneticisi ve Kurumsal Yönetici Yardımcısı Chris Walker “Intel Hibrit teknolojisine sahip işlemciler, Intel’in mimarilerin ve IP’lerin benzersiz bir kombinasyonuyla silikon tasarlamada deneyime dayalı bir yaklaşım benimseyerek PC kolunu ileri taşıma vizyonunun mihenk taşıdır. Intel’in iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği ağır ortak mühendislik çalışmaları ile bu işlemciler geleceğin yenilikçi cihaz kategorilerinin potansiyelini ortaya çıkaracaktır” dedi.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.