Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Hint TikTok Fenomeninin Asitli Görüntüsü Tartışma Konusu Oldu

0 28

Tanınan çevre medya ağlarından olan TikTok, sevildiği kadar eleştiriliyor. Değişik akımlara hane sahipliği yapan TikTok’ta paylaşılan yeni bir görüntü, içtimaî medya ağının Hindistan’da bir kere daha tartışılmaya başlanmasına neden oldu. 

TikTok’ta 1 milyondan ziyade takipçisi olan Faisal Siddiqui, geçtiğimiz günlerde bağlantı teklifini kabul etmeyen bayanlara asit attığı bir medyayı TikTok’ta paylaştı. Siddiqui’nin paylaştığı görüntü, münhasıran bayanlar tarafından reaksiyon ile karşılandı. 

TikTok’un yasaklanmasını isteyen etiketler Twitter’da gündem oldu

Reaksiyon çeken medyanın akabinde farklı içtimaî medya ağlarında görüntünün kaldırılmasının yanı sıra TikTok’un yasaklanması cephesinde de kampanyalar başladı. TikTok’un Hindistan’da yasaklanmasını talep eden BanTikTokIndia ve Acid etiketleri, Twitter’da trend hususlar arasında mekan aldı. 

Faisal Siddiqui’nin medyasına reaksiyon gösterenler arasında Hindistan Ulusal Bayanlar Encümeni Yöneticisi Rekha Sharma da mahal alıyor. Sharma, BJP MLA Tajinder Pal Singh Bagga’nın tartışmalara neden olan medyayı TikTok Hindistan’a bildirdiğini ve şikayetçi olduğunu açıkladı. 

TikTok, Hindistan’da birinci sefer tartışma konusu olmuyor

TikTok’un Hindistan’da yaşadığı birinci sorun Faisal Siddiqui’nin medyası değil. Hindistan’da milyonlarca kullanıcısı olan TikTok, memlekette tasarrufa açıldığı andan itibaren tartışmalara neden oldu. 

TikTok’un Hindistan’da hizmete başlamasından bir müddet sonra Madras Yüksek Mahkemesi sosyal medya ağını, Hindistan kültürünü aşağıladığı, pornografiyi teşvik ettiği, rahatsız edici içeriklere sahip olduğu ve gençler arasında tıbbi sıkıntılara neden olacak akımları yaydığı için ülkede yasaklanmıştı

TikTok, Hindistan’da yasaklı kaldığı mühlet boyunca günlük 500.000 dolar ve yaklaşık 2 milyon kullanıcı kaybetti. 

Hindistan’da TikTok tartışması uzun bir müddet daha devam edeceğe benziyor. Memlekette TikTok’un yasaklanmasını isteyenlerin kullandığı Twitter etiketi BanTikTokIndia etiketi iki aydır Twitter’da gündem halinde. 

TikTok fenomeni  Faisal Siddiqui'nin tartışmalar neden olan görüntüsü:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.