Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Honor Play 4 Pro, LIDAR Gibisi Bir Sensöre Sahip Olacak

0 21

Resmi olarak 3 Haziran tarihinde tanıtılacak olan Honor'ın yeni akıllı telefonu Honor Play 4 Pro'nun manzaraları Çin merkezli içtimaî paylaşım sitesi Weibo'da sızdırıldı. Sızdırılan imaj mahsusen Play 4 Pro'nun art kamera sistemine odaklanıyordu. Bu manzarada farkedilen en farklı detay ise Play 4 Pro'nun kamera modülünün LIDAR sensörüne epey benzeyişi. LIDAR (Light Detection and Ranging) sistemi basitçe, çevrede yansıyan ışınları kullanarak görüntülenen muhitin derinliğini ölçen bir sensör olarak özetlenebilir.

Sızdırılan manzarada Play 4 Pro'nun ikili art kamerasının, flash ve 'AI' olarak isimlendirilmiş bir sensörün yanında konumlandığı görülebiliyor. Bu 40 megapiksellik ana kameranın yanına konumlandırılmış 'AI' ibaresi, LIDAR gibisi bir sensörün kamerada kullanılmış olabileceği ipucunu bizlere gösteriyor. Ayrıyeten LIDAR sensörün dışında Play 4 Pro'nun teknik özellikleri de edinilen haberler arasında tarafını aldı. Bunun yanı sıra Honor'ın Pro modeli olmayan Honor Play 4'ün de teknik özellikleri TENAA üzerinde listelendi. Gelin bu iki modelin teknik özelliklerine birlikte göz atalım.

Honor Play 4 Pro'nun teknik özellikleri:

  • HiSilicon Kirin 820 yonga seti

  • 8 GB RAM

  • 128 GB dâhili depolama sahası

  • 48 MP + 8 MP ikili art kamera

  • 16 MP + 2 MP ikili ön kamera

  • 4500 mAh batarya

  • 6.57 inç ekran

Honor Play 4 Pro'nun satış fiyatının ise 27,999 Hindistan Rupisi  (yaklaşık olarak 2,550 lira) civarında olması bekleniyor. Elbette bu ecre vergiler dahil değil.

Honor Play 4'ün teknik özellikleri:

Honor Play 4'ün teknik özellikleri ise TENAA'da çıkan haberlere dayanıyor. 6.81 inçlik Full HD+ ekrana sahip olacak telefon, MediaTek Dimensity 800 olduğu düşünülen 2.0 GHz frekansınanda çok çekirdekli bir işlemciden güç alacak gelgelelim TENAA üzerinde yapılan listelemede kesin bir işlemci ismi belirtilmiyor. Ayrıyeten 4 GB, 6 GB ve 8 GB halinde RAM ve 64 GB, 128 GB ve 256 GB biçiminde depolama sahası ile üç farklı seçeneğe sahip olacak olan Honor Play 4, Android 10 ile gelecek ve 4200 mAh bataryası bulunacak. Kesin fiyat ve teknik özellik haberlerini ise, 3 Haziran tarihinde telefonlar tanıtıldığında elde edebileceğiz üzere görünüyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.