Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Honor Play 4 Pro’ya Kirin 990 Güç Verebilir

0 13

Günümüzde birçok akıllı telefon üreticisi, oyun koluna yönelmiş durumda. Bu şirketler, oyun oynamaya yönelik akıllı cihazlar üreterek birçok kullanıcıya hitap ediyorlar. Güçlü özelliklere sahip telefonlar, benzersiz bir oyun deneyimi sunarak kullanıcılara farkını açıkça gösteriyor. Bu şirketlerden biri de Honor olarak biliniyor. 

Geçtiğimiz aylarda Honor, Play 4T ve 4T Pro'yu duyurmuştu. Şirket, Play 4T'nin 21 Nisan'da kullanıcılarla buluşacağını belirtirken Play 4T Pro hakkında rastgele bir tarih belirtmemişti. Şirketin bu telefonların haricinde bir de Play 4 Pro isminde yeni bir telefon çıkartacağı biliniyor. Bu telefon 2018 yılında piyasaya sürülen Honor Play'in halefi olarak raflardaki konumunu alacak.

Play 4 Pro'ya Kirin 990 5G güç verebilir:

Honor Play'in oyun odaklı bir telefon olduğu biliniyor bu yüzden halefi olan Play 4 Pro'nun da oyun odaklı bir cihaz olacağı düşünülüyor. Güvenilir bir kaynağın ortaya çıkarttıklarına nazaran, Play 4 Pro'ya güç verecek olan işlemci Kirin 990 5G olacak. Bununla birlikte Honor tarafından şimdi varlığı kabul edilmemiş telefonun önümüzdeki haziran yahut temmuz ayında ortaya çıkacağı argüman ediliyor. 

Cihazın OXP-AN00 model numarasıyla Wi-Fi ve 3C sertifika platformlarında gözüktüğü argüman ediliyor. Şayet bu model numarası sahiden de Honor Play 4 Pro'ya aitse, cihaz hakkında bir şeyler biliyoruz demektir. Listelemeye nazaran, cihazın kullandığı işletim sistemi Android 10 tabanlı EMUI 10 olacak ve 40 W süratli şarj desteği sayesinde kısa müddette şarj edilebilecek.

Şimdi sadece bir tane fotoğrafı ortaya çıkan telefonun, dual-band Wi-Fi desteği bulunuyor. Cihazın fotoğrafından ortaya çıkanlara nazaran, ön kamera konusunda ikili bir kamera konseyimi tercih edilmiş. Art kamera göz önüne alındığındaysa, Sony IMX600Y 40 MP ana kameraya sahip ikili bir kamera konseyimi cihazla birlikte kullanıcılara sunulacak.

Parmak izi okuyucu ekranın yan tarafına konumlandırılan cihazın fiyatının Play 4T serisi kadar ucuz olmayacağı biliniyor. Fiyat konusunda şu noktada net bir şey söylemek çetin olsa da, 420 dolar (vergiler hariç 2.860 lira) olacağına dair söylentiler mevcut. Cihazla ilgili yeni haberler gün ışığına çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.