Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Honor X10’un Kamera Performansını Gösteren Fotoğraflar

0 23

Çinli teknoloji devi Huawei'nin alt markası olan Honor, piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ile orta seviyede tutarlı fiyatlı alternatifler sunuyor. Honor, son olarak X10 ve X10 Pro olarak isimlendirdiği yeni telefonlarını ön siparişle satışa çıkardı ve telefonun özellikleri hakkında lansman öncesi haberler sunmaya başladı.

Honor, dün yeni X10'un ekranının 90 Hz yenileme suratı, FHD+ çözünürlük ve 180 Hz dokunmatik hassasiyeti ile geleceğini doğrulamıştı. Şirket şimdi de Honor X10 ile çekilen birkaç fotoğraf örneğini paylaşarak 5G destekli yeni telefonunun düşük ışıktaki kamera yeteneklerini ortaya koydu.

Honor X10'un gece moduyla çekilen fotoğraflar

Honor, Everest Dağı'nı tam karşıdan gören bir konumdan yaptığı çekimlerle ilgili koşulları da detaylandırdı. Fotoğrafın çekildiği yerde sıcaklık -20 santigrat aşamaydı ve konum deniz seviyesinin 5.200 metre üzerindeydi. Manzaralar, gece karanlığında saat 1:52'de çekildi, lakin Honor X10'un gece modu ortamı gün üzere aydınlatmayı başarıyor.

Everest'in güçlü koşulları göz önüne alındığında, yakalanan detaylar bilhassa sol taraftaki fotoğrafın karlı kısımlarında net bir biçimde görünüyor. Uzaktaki dağın doruğu de net bir halde aydınlanarak eşsiz bir manzara ortaya koyuyor. Ay ışığının sudaki yansımaları da dikkat cazip.

Weibo'da paylaşılan fotoğrafların yüklenirken sıkıştırıldığı da düşünüldüğünde, Honor X10'un 40 MP Sony IMX600Y sensörünün sahneyi yakalama konusunda âlâ bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Honor X10'in ana sensörü RYYB filtresine sahip ve bu nedenle kamera ışığa daha hassas. Telefonun kamera konseyimi, Huawei P30 Pro ile birebir birincil kameraya dayanıyor. Huawei'ye nazaran bu filtre sayesinde kamera sensörü ışığı %40 daha âlâ algılıyor.

Honor X10 serisi telefonlar Kirin 820 işlemciyle güçlendirildi ve 5G desteği ile gelecekler. X10 modelinde 40 MP ana kameranın yanı sıra 8 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro kamera konum alıyor. Ayrıyeten bildirilen öteki özellikler arasında 6.63 inç FHD+ LCD ekran, 22.5W süratli şarj destekli 4300 mAh batarya, 6GB + 64GB bellek ve yana monte edilmiş parmak izi sensörü de nokta alıyor. Honor X10 serisi telefonların 20 Mayıs'ta tanıtılması bekleniyor. Cihazların kamera performansı, orta seviyede savlı birer seçenek olacaklarını gösteriyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.