Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HP, Pavilion Gaming 16 Oyun Bilgisayarını Tanıttı

0 17

ABD merkezli teknoloji devi HP, bugüne kadar piyasaya sürdüğü birçok eseriyle takdir toplasa da şirketin oyun bilgisayarları bir türlü rakiplerinin üstüne çıkmayı başaramadı. Şirketin oyun bilgisayarlarıyla ilgilenen departmanı, artık rakiplerine nazaran daha yeterli bir alternatif olacak yeni bir bilgisayar ortaya çıkardı.

HP, Pavilion Gaming serisinin yeni bilgisayarı ‘HP Pavilion Gaming 16’yı bugün tanıttı. Yurt dışında bütçe dostu olarak nitelendirilen yeni bilgisayar, 16 inçlik bir ekrana sahip. Bilgisayarın tasarımı, Pavilion Gaming serisinin izlerini taşıyor.

HP Pavilion Gaming 16 özellikleri:

16 inçlik bir oyun bilgisayarına nazaran HP Pavilion 16, pek hafif sayılabilecek 2,3 kilogram yüke sahip. Bilgisayar; bir HDMI 2.0, iki USB Type-A, bir USB Type-C, Ethernet, kulaklık ve SD kart girişine sahip. Donanım kısmındaysa günümüz oyuncularının birçok oyunu oynamasını sağlayacak kesimler bizi karşılıyor.

HP Pavilion Gaming 16, iki farklı yapılandırmayla piyasaya sürülecek. Cihazın başlangıç yapılandırmasında Intel Core i5-10300H işlemci, 6 GB VRAM’li NVIDIA GeForce GTX 1060 Ti, 8 GB RAM, 32 GB Intel Optane hafızasıyla birlikte 512 GB SSD bulunuyor. Bu seçenekte 60 Hz’lik panel önümüze çıkıyor.

Cihazın başka yapılandırmasında ekran kartı birebir kalırken başka donanımlarda değişiklik yaşanıyor. Bu seçenekte Intel Core i7-10750H işlemci, 12 GB RAM, 256 GB SSD ve 1 TB HDD bulunuyor. Ayrıyeten 144 Hz’lik bir panel bizleri karşılıyor. Her iki seçenek de 1920 x 1080 piksel çözünürlük destekleniyor.

HP’nin tezli bir formda piyasaya süreceği yeni Pavilion Gaming 16 bilgisayarı, bu ay içerisinde müşteri bulmaya başlayacak. Bilgisayar, 799 dolarlık (yaklaşık 5.360 TL) başlangıç fiyatına sahip olacak. Bilgisayarın memleketimizde satışa çıkıp çıkmayacağı şimdi muayyen değil.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.