Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HP, Reverb G2 Sanal Gerçeklik Başlığını Tanıttı

0 22

Sanal gerçeklik teknolojisi son yıllarda hayatımızın içinde kalıcı bir konum edinecek seviyede gelişme gösterdi. Yavaş yavaş tanınan hâle gelen bu teknoloji kullanılarak tasarlanan yeni eserlerin gitgide daha ulaşılabilir olması, tüketicilerin en büyük beklentileri arasında. HP firması da bu ortamda çeşitli atılımlar göstererek öne çıkmaya çalışıyor. Dev şirketler Valve ve Microsoft ile ortaklaşa bir çalışmanın eseri olan yeni sanal gerçeklik başlığı Reverb G2'nin tanıtılması da bu atılımlardan sonuncusu.

Yaklaşık iki ay evvel yayınlanan reklam sinemasından sonra eserin gerçek mealde tanıtımının bugün yapıldığını söylemek mümkün. Sanal gerçeklik başlığının bilhassa oyuncuları nispeten heyecanlandırdığı görülüyor. En yüksek çözünürlüğe sahip sanal gerçeklik başlığı olacağı söylenen eserin Valve’dan destek aldığı da biliniyor. Bunların yanında Reverb G2’nin perakende satış fiyatı da 599 dolar olarak açıklanmış durumda. Şu an piyasadaki en güzel sanal gerçeklik başlıklarından Valve Index ile yarıştığı söylenen eserin rakibinin 999 dolarlık fiyatı önünde önde olduğu görülüyor.

Reverb G2, daha evvel görülmemiş pek çok yeni mahsusen geliyor:

HP Reverb G2’nin lenslerinin Valve tarafından tasarlandığı da açıklandı. Bunun yanında eserde netlik, kontrast, parlaklık üzere şeylerin ayarlanması daha kolay olacak ve gözler arasındaki uzaklık de zatî kalibrasyon için istenildiği üzere değiştirilebilecek. Imaj kalitesinin yanında başlıktaki ses kalitesinin de üst seviye olarak tasarlandığı malumatı şirket tarafından aktarılan bir gayrı detay. Benzersiz ses yeteneğine sahip olarak üretildiği söylenen başlık, tüm bunların yanı sıra ekstra kameralara da sahip olacak.

Şirketler başlığı tasarlarken ergonomiyi de epeyce ince hesaplamış. 90 kademe eğilebilen baş bandı sayesinde kullanıcının rahatı ön plana alınmış. Valve Index’ten en düzgün donanım ve tasarım ilhamıyla üretilen başlığın fiyatının münasebetli tutulması, HP Reverb G2’yi tercih sebebi yapacak üzere görünüyor. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen başlığın Türkiye için satışta olup olmayacağıysa rastgele bir açıklama yapılmadığı için şimdi bilinmiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.