Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HP, Yeni EliteBook İş Bilgisayarlarını Duyurdu

0 17

Bilgisayar bölümünün kıymetli isimlerinden bir tanesi olan HP, son birkaç yıldır piyasaya sürdüğü gerek OMEN markalı oyuncu bilgisayarları gerekse kendi eserleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bugün yeni bir aktiflik düzenleyen HP, profesyonelleri maksat alarak tasarladığı yeni dizüstü bilgisayar modellerini duyurdu. “EliteBook” serisi altında piyasaya sürülen bilgisayarlar, 4 farklı model olarak önümüze çıkıyor.

HP'nin yeni bilgisayarları “HP EliteBook x360 1030 G7”, “EliteBook x360 1040 G”, “EliteBook 805 G7” ve “EliteBook 800 G7” olarak isimlendiriliyor. Şirket, genel dizaynlarını neredeyse birebir tuttuğu yeni dizüstü bilgisayarlarında sunduğu farklı özelliklerle, farklı ihtiyaçlara sahip tüketicileri hedefliyor. Dilerseniz acilen, HP'nin yeni dizüstü bilgisayarlarına yakından bakalım.

HP EliteBook x360 1030 G7 ve EliteBook x360 1040 G7 modelleri, en üst seviye özelliklere sahip olan cihazlar olarak önümüze çıkıyor. Tıpkı modellerin evvelki nesillerine nazaran yüzde 6.3 orantısında daha küçük bir yapıya sahip olan yeni dizüstü bilgisayarlar, tüketicilere yüzde 89 ekran kasa orantısı sunuyor. Intel'in 6 çekirdekli 10. nesil Core vPro işlemcilerinden güç alan bilgisayarlar, iş ile ilgili tüm zorlukların üstesinden gelebilecek halde tasarlanmış.

Şirket, yeni dizüstü bilgisayarlarının tüm özelliklerine detaylı bir halde değinmedi lakin elimizde, EliteBook x360 1040 G7 ile ilgili kıymetli bir detay bulunuyor. HP yetkilileri, düzenledikleri aktiflik sırasında bu dizüstü bilgisayarın tek şarjla 29 saat kullanılabileceğini argüman etti. Bu durum, günlük 9 saat çalışan bir kişinin bu bilgisayarı üç gün boyunca rahatlıkla kullanabileceğini ortaya koyuyor.

EliteBook 805 G7 ve HP EliteBook 800 G7 modellerine yakından baktığımızda ise bu dizüstü bilgisayarların 13.3 inç, 14 inç ve 15.6 inç boyutlarında olduklarını görüyoruz. Şirket, bu modelleri için tüketicilerin tercihlerini ön planda tutmayı tercih etmiş. Zira HP, kelam konusu modellerinin hem AMD hem de Intel işlemcili versiyonlarının olduğunu söz ediyor. Ne yazık ki bu modellerin de tüm detayları şu an için bilinmiyor.

HP yetkilileri, EliteBook 805 serisinin AMD'nin Ryzen Pro işlemcilerinden ve tekrar AMD'nin VEGA serisi GPU'larından güç alıyor. Şirket, bu serinin AMD tabanlı en ince ve en hafif iş bilgisayarları olduğunu tez ediyor. Başkaca bu dizüstü bilgisayarlar 24 saate kadar tasarruf imkanı vadediyor.

HP, yeni dizüstü bilgisayarlarının fiyatlarını şimdi açıklamadı

Düzenlediği aktiflikte yeni dizüstü bilgisayarları hakkında malumat paylaşmakta ketum bir tutum sergileyen HP, yeni dizüstü bilgisayarlarının fiyatlarına değinmedi. Başkaca bu dizüstü bilgisayarların çıkış tarihleri de şimdi netleşmiş değil. Yapılan açıklamalar, EliteBook x360 1030 G7 ve EliteBook x360 1040 G7'nin temmuz ayında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.