Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HTC, Amiral Gemisi Bölümüne Geri Dönüyor

0 24

Ürettiği akıllı telefonlarla bir periyotlara damgasını vurmayı başarmış Tayvan merkezli teknoloji firması HTC, bir müddettir pek de uygun günler geçirmiyordu. Şirketin geçtiğimiz devirlerde açıkladığı nisan ayı finansal sonuçları da şirketin bir buhran yaşamaya devam ettiğini teyit ediyordu. Rakamlarla konuşmak gerekirse şirket, nisan ayı boyunca sadece 10 milyon dolar yekun gelir elde edebilmişti.

10 milyon dolarlık bu gelir, bir evvelki aya nazaran %31,25 ve Nisan 2019’a nazaran %49,86’lık bir düşüşe denk geliyor. Bu makûs sonuçların akabinde küllerinden tekrar doğmak için çabalayan şirket, uzun bir vade sonra amiral gemisi akıllı telefon bölümüne geri dönerek eski başarısına kavuşmayı arzuluyor.

HTC’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu neler sunacak?

Basında nokta alan haberlere nazaran Tayvanlı şirket, önümüzdeki temmuz ayında birinci 5G cep telefonunu tanıtacak. Bu tanıtımla birlikte iki yıl aradan sonra amiral gemisi bölümüne geri dönmesi beklenen şirketin, bu akıllı telefonu birinci olarak anavatanı Tayvan’da satışa sunması bekleniyor. Kaynaklar, şirketin Tayvan’dan sonra vesair nahiyelere de açılmayı planladığını söylüyor.

Şimdilik hakkında pek çokça şey duymadığımız HTC imzalı bu amiral gemisi, muhtemelen gücünü Android cephesinin mevcut en güçlü yonga seti olan Qualcomm Snapdragon 865’ten alacak. Tasarım manasında HTC U12’nin devamı niteliğinde olması beklenen akıllı telefonun, dört tarafında da ultra ince çerçevelerle donatılacağı ve tam ekran görüntülemelere müsaade vereceği de gelen malumatlar arasında yanını alıyor.

HTC, 5G teknolojisine sahip birinci akıllı telefonundan evvel, bu haziran ayında 4G Desire 20 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Sol üst bucakta delikli kamera dizaynına sahip olan HTC Desire 20 Pro, gücünü ise Snapdragon 600 serisi bir işlemciden alacak. Böylelikle firma, iki ay içerisinde hem orta hem de üst sınıfa hitap eden telefonlar tanıtmış olacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.