Makalecin - Güncel Blog Yazıları

HTC, Desire 20 Pro’yu Ne Hengam Tanıtacağını Açıkladı

0 7

Blockchain tabanlı son amiral gemisi telefonu Exodus 1’i Kasım 2018’de tanıtan Tayvan merkezli teknoloji devi HTC, o devrandan beri Desire ve Wildfire markaları altında orta segmente hitap eden modeller geliştiriyor. Kısa bir vade evvel resmi Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan şirket, yeni akıllı telefonu için 16 Haziran tarihini işaret etti.

HTC, kelam konusu tarihte düzenleyeceği aktiflikte ne göreceğimizi söylemedi lakin bundan evvelki söylenti ve sızıntılardan yola çıkarak, tanıtılacak cihazın HTC Desire 20 Pro olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Instagram’dan paylaşılan fotoğrafta, gerili önlü duran bir telefonun silüetini bulunuyor.

HTC'nin 16 Haziran'da tanıtacağı akıllı telefonunun Desire 20 Pro olacağı iddia ediliyor

Fotoğrafın kontrastını ve parlaklığını artırdığımızda ise telefonun dörtlü art kamera ve delikli ekran ile geleceğini görüyoruz. HTC eserleri konusunda sağlıklı bir kaynak olan @LlabTooFeR, daha evvel Tayvanlı markanın “Desire 20 Pro” isimli bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya koymuştu.

2018'in ortalarında Desire 12/12+’ı piyasaya süren HTC, geçen yıl ise Desire 19 Plus’ı satışa sundu. Yeni modelin önden OnePlus 8, geriden ise Xiaomi Mi 10 üzere görüneceği bildiriliyor ve kod isminin 'Bayamo' olduğu söyleniyor.

HTC'nin yeni modeli, önden OnePlus 8'e, arttan ise Xiaomi Mi 10'a benzeyecek

Yakın vakit evvel Google Play Console'un cihaz kataloğu aracılığıyla ortaya çıkan bir sızıntı ile Desire 20 Pro’nun özelliklerine dair detaylı malumatlar de öğrenmiştik. Buna nazaran telefon, 1080p çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Gücünü sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 665 yonga setinden alacak olan Desire 20 Pro, grafik ünitesi olarak Adreno 610’u kullanacak. Yazılım tarafında ise Android 10 işletim sistemini görmeyi bekliyoruz.

Bu özellikler şimdi resmiyet kazanmadığı üzere, telefonunun varsayım edildiği üzere Desire 20 Pro olacağı da şimdilik zahir değil. Bütçe dostu bir fiyat etiketi ile gelmesi beklenen cihaza dair tüm haberleri, 16 Haziran’da düzenlenecek lansman sırasında öğreneceğiz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.