Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Huami Amazfit BIP S Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 16

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte giyilebilir teknolojik eserler, büyük bir kıymet kazanır hale geldi. Tutarlı fiyatlı giyilebilir teknolojik eserler konusunda tanınan bir marka olan Huami de artık, yeni akıllı saati “Amazfit BIP S“yi resmen duyurdu.

Huami'nin Amazfit BIP S modeli, görsel olarak adeta Apple Watch kopyası. Fakat şirket, bu kopya dizayna eklediği teknolojik özelliklerle ve akıllı saatine biçtiği fiyatla dikkatleri üzerine çekecek üzere görünüyor. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan Huami Amazfit BIP S'nin dizaynına, teknik özelliklerine ve bu akıllı saatin fiyatının ne kadar olacağına yakından bakalım.

Önünüzde Apple Watch benzerliğiyle dikkat çeken Huami Amazfit BIP S

Huami'nin Amazfit BIP S modeli, 1.28 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Saat, ekranında ziyadesiyle canlı ve parlak renkler vadediyor ve güneş ışığı altında bile net bir görüş imkanı sağlıyor. Ayrıyeten şirket, yeni akıllı saatine şahsî sağlık datalarının kaydedilip, bunlar hakkında detaylar veren “Huami-PAI” desteğini de entegre etmiş durumda.

Huami'nin yeni akıllı saatinde 5 ATM'ye kadar su direnci var. Bu sayede tüketiciler, bu akıllı saati su içerisinde de diledikleri üzere kullanabilecekler. Ayrıyeten akıllı saatin sunduğu Bluetooth desteği, telefonu açmak zorunda kalmadan müzik denetiminin yapılmasını da sağlıyor. Amazfit BIP S, sahip olduğu dahili GPS ve GLONASS özelliği ile de kullanıcılara benzersiz bir navigasyon desteği sunuyor.

Amazfit BIP S'nin sahip olduğu kıymetli özelliklerden bir tanesi de gelişmiş aktivite takibi. Kullanıcılar, akıllı saatteki yürüyüş, koşma, yüzme ve bisiklet sürme üzere 10 aktiviteden dilediklerini seçerek, yaptıkları bu aktivite ile ilgili detaylı datalara ulaşabiliyorlar. Başkaca şirket, büsbütün kendi üretimi olan yüksek hassasiyetli kalp atış suratı ölçme sensörünü de akıllı saatine eklemiş durumda.

Amazfit BIP S, elverişli fiyatına karşın sunduğu teknolojik özelliklerinin yanı sıra, tasarruf imkanı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. O denli ki Huami yetkilileri, yeni akıllı saatlerinin 200 mAh bataryasının olduğunu söylüyorlar. Bu batarya, tipik günlük tasarrufta 15, yalnızca aktivite izleme için kullanıldığında 80 gün, yalnızca GPS tasarrufunda ise 22 saat tasarruf imkanı vadediyor. Akıllı saatin bekleme müddeti ise 40 gün olarak önümüze çıkıyor.

Huami Amazfit BIP S teknik özellikleri

  • Ekran: 1.28 inç, Corning Gorilla Glass 3 himaye ve kişiselleştirilebilen dokunmatik yapı
  • Irtibat Desteği: Bluetooth 4.2 LE (Android ve iOS uyumlu)
  • Konum: GPS + GLONASS
  • Su Direnci: 5 ATM
  • Aktivite Takibi: 10 farklı aktivite için, PAI ferdî sağlık verisi asistanı
  • Batarya: 200 mAh – 40 güne kadar tasarruf imkanı
  • Boyutlar: 42 mm x 35.3 mm x 11.4 mm
  • Yük: 31 gram

Huami Amazfit BIP S fiyatı

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara nazaran Amazfit BIP S; siyah, mavi, pembe ve beyaz renklerde satın alınabilecek. Bu akıllı saate sahip olmak isteyen tüketicilerin ise 65 dolar (yaklaşık 435 TL + vergiler) ödeme yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.